Napíše Orwell druhý diel svojej 1984. ?

 

Určite dosť z vás pozná legendárnu Orwellovu knihu 1984. Pre niektorých je sci-fi, pre niektorých hororom, a pre ďalších zase príjemným beletristickým čítaním. Podľa správy, ktorú sme dostali do agentúry JPP, sa podľa všetkého rysuje jeho druhá časť! Zrejme jedna z „civilizačných hodnôt“ aj EÚ je ochrana  kadekoho od komárov počnúc a ľuďmi, pochybujúcich o existencii  DVOCH  pohlaví končiac…     Vznikol nový new speak?

Podľa tejto správy senátorka pre rovnosť pohlaví v Hanburgu Katharina Fagebank (strana Zelených)  v spolupráci s oddelením LGBT++ na hanburgskom úrade pripravila nové pravidlá  pre  genderovú reč,  ktorá má začať platiť v tomto meste. Napríklad sa prestane používať výrazy   „ učiteľ a učiteľka“ a nahradí ich výraz „ lehrkräfte“. „Z parkoviska  pre matku a dieťa“sa stane „rodinné parkovisko“ (famielenparkplatz). „Cieľom je, aby sa v tomto newpeaku našli  všetky pohlavia a mohli sa inkluzívne zapojiť do spoločnosti,“ hovorí sa na záver v správe.

LEN taká úvaha!

24.03.2025

Nechcem nikomu bortiť sebavedomie, ale pokiaľ som správne pochopil, tak slintačka a krívačka je vírusové ochorenie. A nakoľko je to ochorenie, určite sa to musí dať aj nejakým spôsobom liečiť. A doteraz som nezaregistroval ako občan tejto republiky v médiách a ani nikde inde, že by sa toto ochorenie chystal niekto liečiť. „lieči“ sa tu iba vybíjaním a [...]

Des a panika, pastierov a ich ovečiek taktika! ! !

20.03.2025

Počujete to békanie? To sa nám ovečky rozbékalii od desu! Ako obranný mechanizmus na zakrytie aj svojho lapania po dychu zvolili zosmiešňovanie. Koho? Splnomocnenca vlády Kotlára, ktorý si “dovolil” uviesť, že injekcíka “slobody”, ktorú dostali do delta svalu a ktorá má skutočne pochybný pôvod a vývoj, nemusí byť zrejme to pravé oslobodzujúce.Nie som [...]

Byť centrom pozornosti je fajn vec (Krátke monológy už bývalého diktátora XVI)

11.03.2025

Bývalý diktátor chodil po kancelárii ako tiger v klietke. Prieskumy verejnej mienky jeho strany ho nepotešili! Ostal by s necelými 4percentami pred bránami parlamentu. Sadol si za stôl, hlavu vložil do dlane, privrel oči a tuho rozmýšľal. Jeho ego psychiatrického pacienta bolo v troskách. Nepomohlo ani tričko “Bojovník proti mafii”. ľudia ho neznášali, smiali sa z [...]

Maďarsko pochod Prid demonštrácia

Tisíce ľudí v Maďarsku opäť protestovali proti zákazu pochodu Pride

02.04.2025 06:50

Organizátori budapeštianskeho pochodu Pride avizovali, že 30. ročník tohto podujatia plánujú aj napriek zákazu usporiadať.

Randy Fine, USA

Republikáni nestratili väčšinu v Snemovni reprezentantov, dvoch zvolili v doplňujúcich voľbách

02.04.2025 06:32

Republikáni Randy Fine a Jimmy Patronis boli v utorok zvolení do americkej Snemovne reprezentantov v doplňovacích voľbách na Floride.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj sa obrátil na USA, aby sprísnili sankcie proti Rusku. Moskva a Kyjev na seba žalujú u Trumpa

02.04.2025 06:00

Kyjev aj Moskva poslali do Washingtonu zoznamy sťažností, kde sa navzájom obviňujú z porušenia dohôd o pozastavení útokov.

Vila pre predsedu parlamentu, Richard Raši

Dva krby, wellness či vínna pivnica: Vila pre šéfa parlamentu stála milióny eur. Raši nevie, či v nej bude bývať

02.04.2025 06:00

Predseda parlamentu by mal dostať reprezentatívne a bezpečné bývanie. Vila pre Rašiho je už 6 rokov prázdna a štát do nej investuje stále viac peňazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 338
Celková čítanosť: 1193676x
Priemerná čítanosť článkov: 3532x

Autor blogu