Založ si blog

Ako duch ostáva aj naďalej vymysleným duchom

Konflikt na Ukrajine odkryl (odkrýva?) niekoľko rovín :ľudskú, ako človek reaguje na správy z miesta konfliktu a samotné správy (ich vyváženosť).

Joseph by mal radosť

Minister propagandy Joseph Goebbels by mal určite radosť zo svojich nasledovníkov, ktorí prinášajú  správy z miesta konfliktu. Potiaľ by to bolo v poriadku. V poriadku to ale nie je, keď po sledovaní „oficiálnych“ správ človek nadobudne dojem, že sa jedná o propagandu v prospech „niekoho“ a aj návod ako „správne“ nenávidieť  druhú stranu konfliktu aj v situácii, keď už niekoľko rokov bežia „neoficiálne“ správy o zálusku niektorých „demokratických“ štátov na Rusko, respektíve hlavne na jeho nerastné bohatstvo . Viackrát odzneli  na „neoficiálnych“ fórach myšlienky, podľa ktorých si sankciechtivé štáty vcelku úspešne pília konár pod zadkom a viac ši  menej úspešne  likvidujú svoju ekonomiku.

Ďalším nepopierateľným faktom je aj to, že sa CENZÚROU (pardon blokovaním) podarilo vládam odstaviť názorovo nepohodlné internetové spravodajské servery…Fakt, že tým sloboda prijímať informácie dostáva na frak, zrejme  nikoho z kompetentných netrápi. Ešteže sa nezabudlo na obete Majdanu…(Myslené ironicky!!!)

Ako  sa hasí oheň benzínom?

Tento návod nám dáva vláda SR, ktorá ukazuje ramená a posiela vojenskú pomoc. Priznám sa, že ma osobne v tejto rovine nezaujíma,  či to robia iné   štáty!!!  Podľa medializovaných informácií vojenskú pomoc neposkytuje Maďarsko… Otázka je :PREČO? Odpoveď je podľa mňa veľmi jednoduchá: LEBO majú rozum!!! Aj keď je Maďarsko „kapánek“ väčšie ako SR,  tamojší politici majú rozum a nenapínajú svaly, aby si do Ruska čo najviac  kopli. A nehasia oheň benzínom!!!

Ratlíkovo, len aby sme v hanbe neostali!

My v tej hanbe už sme! Podobne ako sme sa „vďaka“ vládnym činovníkom stali  vcelku dobrým terčom pre delá. A tak náš (žiaľ) generál armády cínových vojačikov (minister obrany) zrejme premeni darovaním systému l s300 na Ukrajinu, na kopu šrotu, ale budeme mať nové, toť, nejaké Patrioty a „spojenci“ nás budú ochraňovať! Spí sa vám lepšie? Mne nie! Minimálne preto, lebo  presakujú hlasy, že za jedna takáto batéria vyjde „prázdu špajzu“ na skoro 1,5 mld. €….

„Duch Kyjeva“ – mýty a legendy konfliktu

Prepáčte mi dávku sarkazmu, ale v tomto konflikte medzi Ruskom a Ukrajinou by si minister propagandy Goebbels prišiel skutočne na svoje. Prečo? Informácie, ktoré o tomto konflikte dostávame sa inak nedajú nazvať ako propaganda v prospech „niekoho“ a proti „niekomu“. V situácii, keď boli umlčané portály, ktoré si „dovoľujú“ nezdieľať libtariánske nadšenie, je to podobné ako s C19. A prijímať správy z „médií, ktoré dva roky cvičili človeka ako sa „správne“ báť a „chrániť“, sa mi osobne nechce !!!!  Ako „správny „ konflikt mal aj tento svoj mýtus.  Vytvorili si ho na Ukrajin, ktorá nedávno priznala, že ich pilot „Duch Kyjeva“ je mýtus. Na sociálnych sieťach bol „Duch Kyjeva“ vojenským hrdinom, pilotom stíhačky, ktorý údajne zostrelil niekoľko ruských lietadiel. Príbehy o ňom začali vznikať po vpáde Ruska na Ukrajinu a šírili sa celé mesiace, podporované oficiálnymi ukrajinskými účtami na sociálnych sieťach.. Ukrajinská armáda ale potvrdila, že legendárny pilot je mýtus. TASR správu prevzala od agentúry AP…

„Duch Kyjeva je legenda o superhrdinovi, postava, ktorú vytvorili Ukrajinci!“ uviedlo velenie ukrajinského letectva na Facebooku v ukrajinčine.

Vyhlásenie prišlo po tom, čo viaceré ssmédiá nesprávne identifikovali pilota ako majora Stepana Tarabalku. Ukrajinské letectvo v apríli informovalo, že Tarabalka bol skutočným pilotom, ktorý zahynul 13. marca v boji a posmrtne mu bol udelený titul Hrdina Ukrajiny. Ale nebol to Duch Kyjeva, uviedlo letectvo v sobotňajšom stanovisku.

„Duch Kyjeva je živý a stelesňuje kolektívneho ducha vysoko kvalifikovaných pilotov brigády taktického letectva, ktorí úspešne bránia Kyjev a okolie,“ dodalo ukrajinské letectvo v samostatnom príspevku na Twitteri.

Legenda sa objavila len deň po tom, čo Rusko 24. februára vojensky napadlo Ukrajinu. Používatelia sociálnych sietí vtedy začali bez dôkazov šíriť tvrdenia o anonymnom stíhacom pilotovi, ktorý bez pomoci zostrelil viacero ruských lietadiel.

Na sociálnych sieťach kolovali mémy, nesúvisiace fotografie a dokonca aj zábery z videohry z leteckého simulátora, ktoré tvrdili, že zobrazujú Ducha Kyjeva v boji, píše AP.

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko 25. februára na Twitteri zverejnil fotografiu, ktorú ukrajinské ministerstvo obrany zdieľalo pred tromi rokmi, nepravdivo tvrdiac, že zobrazuje Kyjevského ducha, ktorý zostrelil šiestich ruských pilotov.

Tú istú starú fotografiu zdieľala na Telegrame aj Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU), ktorá zase tvrdila, že pilot zostrelil desať okupačných lietadiel.

V čase, keď spravodajské médiá vrátane britských novín The Times v piatok nesprávne označili za pilota Tarabalku, sa písalo už o 40 zostrelených ruských lietadlách. The Times neskôr aktualizovali svoj článok s najnovším vyjadrením ukrajinských vzdušných síl, všíma si Agentúra AP.

Ako mravec „Vodka“ napína svaly – život – Blog – Pravda

Žijeme ešte v Slovenskej republike? – život – Blog – Pravda

Štváčske týždne v skratke – život – Blog – Pravda

Pozor, agenti číhajú na každom kroku! – život – Blog – Pravda

Pomrzneme v mene „demokracie“? – život – Blog – Pravda

Ako sa písmenká „Z“ a „V do ohrozenia dostali – život – Blog – Pravda

Ako sa maľuje na chrbát terč (Z denníka generála ) – život – Blog – Pravda

Zaviedli sme (opäť? ) apartheid? (Budeme nosiť hviezdu VI) – život – Blog – Pravda

Vyzerá ako žena, ale necíti sa ako žena! Kto je to?

20.12.2022

„Republika práva, kde chce každý práva,“ to prvé právo sa zmenilo na akýsi prečudesný hybrid, ktorého symbolom boli poslednpé dva roky obušok a pokuta 1659€. Vraj za nedodržiavanie „protipandemických opatrení“. Vo volebných miestnostiach sa „odporúčalo“ dodržiavať odstupy, ale v takej MHD bola hlava na hlave… Ale nie o tom som chcel, to je [...]

DALI BY STE SI REZEŇ Z 3D TLAČIARNE ČI LABORATÓRIA?

14.11.2022

S odstupom času sa mi javí film „Krídielko alebo stehienko“ v hlavnej úlohe s L.Funesom, v postave vydaveteľa známeho gastronomického sprievodcu Charlesa Duchemina, ako humorne spracovaná realita dnešných dní Podľa neho je „jedlo jedna zo slávnych tradíc sladkého Francúzska.“ Za tento postoj má medzi majiteľmi reštaurácii nepriateľov, z ktorých najväčší je [...]

Prvý mimozemšťan v SR konečne odfotený! !! (Podarilo sa s mimozemšťanmi nadviazať kontakt? )

02.11.2022

S nesmiernou radosťou a hrdosťou na investigatívny tím agentúry JPP vám prinášame foto prvého mimozemšťana v SR, ktorého náš fotoreportér odfotil pri platení v jednom zo supermarketov v Košiciach. Zo začiatku si aj náš fotograf myslel, že ide o pozostatok Helloweenu – nejakého zabudnutého účastníka párty, avšak pri pokuse o nadviazanie spojenia s ním [...]

nemecko, útok nožom

V Nemecku vlak zachytil viacero detí, jedno zahynulo

02.02.2023 23:31

Na mieste nešťastia pri meste meste Recklinghausen zasahovalo 35 hasičov a záchranárov.

Žiarska chata

Žiarsku chatu pre hroziace lavíny uzatvorili, rýchlosť vetra dosiahne 135 km/h

02.02.2023 22:41

Okrem Západných Tatier je veľké lavínové nebezpečenstvo aj vo Vysokých Tatrách.

omagh

Britská vláda nariadila vyšetriť útok v Omaghu s 29 obeťami spred štvrťstoročia

02.02.2023 22:02

Bol to najkrvavejší atentát v histórii Severného Írska.

donovaly

Počasie komplikuje dopravu. Donovaly uzavreli pre kamióny, Kremnické bane úplne

02.02.2023 21:05

Zelená vlna informuje aj o silnom snežení na Čertovici, úsek je podľa nej ťažko zjazdný.