Založ si blog

„Lepia“ sa hoaxy?

 

Mali sme tu reklamu, podľa ktorej si treba dávať bacha na nekjaké „hoaxy“, ktoré sa vraj majú na človeka prilepiť. Nebudete mi veriť, na mňa sa nelepia! Prečo? Pri (termínom IT vyjadrené v terabajtoch) informáciách, sa snažím si zachovať otvorenú myseľ a brať nejakú informáciu nie hneď ako hoax, zjednosušene blbosť,  ale akože tá informácia existuje a počul som o nej. Dá sa povedať, že do určitej miery „skúškou správnosti“ takéhoto postoja bola info, ktorá kolovala aj sociálnymi sieťami cca.v roku 2015 či 2016 a hovorila o liste zo strany Európskej komisie (EK)vláde ČR, v ktorom Ek žiadala, aby sa Karlov most v Prahe premenoval na most Václava Havla. Poviete si:“BLBOSŤ:“ Avšak pri chuti EK na kafranie sa do života človeka, to nie je nepravdepodobné. Hoax? Nie, len na prvý pohľad správa, ktorá znie svojim obsahom absurdne, ale nie nerealisticky….

Ako sa „ blbosť“stáva faktom?

Veľmi jednoducho! V závere minulého roka som aj rozmýšľal, že si podám inzerát na nejaké čerstvé hoaxy, keďže to čo bolo za hoaxy vydávané sa stalo skutočnosťou.

„Hoax“ č.1:

Všeobecné  čipovanie:

Verejnoprávna STV v roku 2019 prišla na túto tému s reportážou, podľa ktorej  niektorí zamestnávatelia vo Švédsku  dávajú čipovanie ako benefit svojim zamestnancom, ktorí nemusia nosiť vstupnú kartu a priložením ruky s čipom k čítačke sa dvere otvoria. Čip je pokrytý biokompatibilným materiálom, ktoré ľudské telo časom neznehodnotí.

Ako už bolo uvedené tak čip slúži na vstup, zábavu prostredníctvom sociálnych sietí.Môže svojmu užívateľovi pomôcť v stave  zdravotnej núdze. Podľa slov Hannesa Sjoblada, spoluzakladateľa DSRuptive Augmentation Agency   bude „možné implantáty použiť na zdravotné  záznamy. “Skúsme si poľa jeho slov predstaviť, že čip  bude slúžiť aj ako komplexné monitorovanie zdravotného stavu pod kožou.“   Keďže  je vo mne, že sledujem AJ tých, ktorých sa snažia umlčať, prinášam link (https://zemavek.sk/video-rtvs-znova-propaguje-cipovanie-ludi)na túto reportáž z „konšpiračného“ mesačníka Zem&vek, nakoľko na webe RTVS ani na stránke youtube.com už táto reportáž NIE JE!!! Prečo, môžeme len hádať. Pre pochybovačov môžem len uviesť, že to výmysel nie je a autor blogu spomínanú reportáž v STV skutočne videl..

„Hoax“č.2:

Čip v mozgu? Donedávna vďačné sústo pre milovníkov „názorovej  čistoty,“ ktorí každého kto vyslovil (nadľahčene povedané) myšlienku o tom, že môže prísť aj k tomu, bol z ich strany slovne „kameňovaný“ a označený za totálneho… V jednom rozhovore sa jpotentát WEF vyslovil, že do roku 2026  „bude s čipom v mozgu chodiť každý človek na zemeguli.“ A tak ľudia vo svojej „dokonalosti“ ľahostajne prijali správu, že „spoločnosť Elona Muska Neuralink, zameraná na vývoj rozhrania medzi ľudským mozgom a počítačmi,“ začala hľadať dobrovoľníkov na svoj prvý test na ľuďoch. Zariadenie tenšie ako vlas chcú ľuďom implantovať do mozgu (https://fontech.startitup.sk/muskov-neuralink-zacne-implantovat-cipy-do-ludskeho-mozgu/)

V tomto  roku prišli médiá s informáciou, podľa ktorej sa Muskovi zámer  vydaril a na svete máme prvého človeka, ktorý v mozgu implantát má…  (https://zive.aktuality.sk/clanok/9pCH9X1/spojili-ludsky-mozog-s-pocitacom-muskov-start-up-neuralink-implantoval-mozgovy-cip-prvemu-cloveku/ )

„Hoax“ č. 3

Mali sme spolu hovoriť, ale sme nehovorili. Jednými je „vakcína“ proti c19 vydávaná za spáru, inými za zatratenie. Vzhľadom na skutočnosť, že téma očkovania proti c19 je skutočne rozsiahla, uvediem „len“ link na zdravotné skúsenosti s touto „vakcínou.“  ( https://www.svedomi-naroda.cz/teckovane-pribehy/  )  Ponechávam bez komentára. Pevne verím, že názor si  na témui očkovania proti c19 dokážete urobiť sami…

Máte ďalšie „hoaxy,“ ktoré sa stali medzičasom faktom? Sem s nimi!!! Čas na podanie inzerátu z úvodu článku je stále aktuálny……

 

Maléry jedného kandidáta (Ako sa správne drží taška? )

20.03.2024

Máme kandidátov. Známych, menej známych… Ale čo je najzábavnejšie, z niektorých bývalých politikov sa nám zrejme stávajú „kajúcnici“ a rozprávajú o tom, ako to v slovenskej politike v minulosti chodilo. O pár dní sú voľby prezidenta. Osobne sa na ne dívam cez prsty, ten „môj“ kandidát má malú šancu. Ale, ako by povedal optimista, šanca tam stále [...]

Ako zvíťaziť nad „modernosťou“?

19.03.2024

Vraj sme moderní. Máme rôzne technické výdobytky (výdobytky?), pomaly ani nemusíme vyjsť z domu, aj ten nákup nám dovezú…. Pokiaľ sa ale rozhodnete nakupovať po starom, čo je tiež zábava, tak idete do potravín osobne. Tmolíte sa medzi regálmi, v predajni znie pomalá muzika a pokiaľ nemáte zoznam, nakúpite aj čo by ste nechceli. Pri pokladni dlhý rad, tak [...]

Tri veľké pukliny v štáte

12.03.2024

Puklina právna: Najmä od volieb 2023 tu počúvama slová o nejakom „ohrozovaní“ právneho štátu. Dovoľte mi teda otázku: Čo sme tu mali do volieb 2023? Kde boli podobné hlasy, keď na Slovensku určovali život doslova miestodržiteľské vyhlášky bývalého hlavného hygienika? A na internete sa objavili aj štúdie v podobe oznamov, že Slovensko má byť nejakou [...]

Fico, Šefčovič

Fico: Vláda na post eurokomisára za SR opäť navrhne Šefčoviča

18.04.2024 18:30

Uviedol to predseda vlády po skončení mimoriadneho dvojdňového summitu EÚ v Bruseli.

zelenskyj

Rusom chcel pomôcť s atentátom na Zelenského, zbieral informácie o letisku Rzeszów

18.04.2024 18:23

Zelenskyj poľské letisko používa pri cestách do zahraničia, pretože vzdušný priestor Ukrajiny je od začiatku ruskej invázie uzavretý.

Dánsko Požiar Kodaň Burza Budova Historická

Zrútila sa hlavná fasáda historickej budovy kodanskej burzy, ktorá horí od utorka

18.04.2024 18:07

Požiar ťažko poničil renesančnú budovu zo 17. storočia, ktorá prišla o svoju vysokú vežu i veľkú časť strechy.

Zoran Milanovič

Chcel byť hráč i rozhodca. Záhrebský Trump ešte nepovedal posledné slovo

18.04.2024 17:31

Bolo to, akoby sa Zuzana Čaputová z pozície hlavy štátu uchádzala o premiérsky post. A hoci chorvátsky prezident Zoran Milanovič so svojimi sociálnymi demokratmi parlamentné voľby nevyhral, v procese formovania budúcej vlády zostáva stále v hre.