Kto je to „celý svet“?

 

Pri „sankčnom“  pílení si konára pod sebou a návrate (nepotrebujeme ani stroj času) do 18. Či 19. Storočia, sme priam s propagandistickou vytrvalosťou konfrontovaní s mantrou, ako je proti Rusku celý svet Kto je to celý svet? „Bombová demokracia,“ ktorá hľadá zbrane hromadného ničenia tam, kde sa nenachádzajú a popritom zbombardujú, preventívne „humanitárne“ inú krajinu?

Kto je  „celý svet“I?

Matička Zem je rozdelená na tých, ktorí sa za celý svet považujú   a je ich cca. 0,8 mld (na mape skivá farba okrem Antarktídy). Modrou farbou  sú označení tí, ktorí sa za „celý svet“ nepovažujú a tých je vyše 7 miiárd, čiže skoro  10x viac  V tomto kontexte je slovo  „celý svet“ propagandistické  a malo by sa  zvážiť jeho používanie v tejto súvislosti. Je jeho používanie možné používať, ak sa myslí  na USA Kanadu, Britániu, Austráliu, EÚ či NATO? Nie je to propaganda, dezinformácia? Čo na to „lovci“ hoaxov?

 

foto :archív

Ocenili strpčovanie života

13.01.2026

Pred pár rokmi som doslova a do písmena „objavil Ameriku“ a začal som vyhľadávať „iné“správy. Nie „hoaxy,“ ako by horkokrvnejší jedinci boli a možno aj pod tento blog aj uvedú. Priznám sa, že je mi to akosi jedno. Nedá mi nevrátiť sa do rokov 2020 až voľby 2023 – „Pandémie mozgu“. Čo bolo jej hlavné motto? Nie [...]

Malá predvianočná dumka:

23.12.2025

Stalo sa už na fb akousi „tradíciou“, že určité veci jednoducho zmažú a svojvoľne odoberú… Človek sa už nad tým nepohoršuje, „len“ sa trpko pousmeje, najmä keď počúva žvásty od určitých „slušných “ kruhov o demokracii a vzletné frázy o slobode…. A najmä pri výročiach, akými bolo napríklad výročie textilnej z 1989 si [...]

Vie pravá ruka čo robí ľavá?

06.12.2025

„Mediálna“ pravá ruka asi nevie čo robí ľavá. Inak totiž nemožno nazvyať spravodajský chaos okolo smrti Oľgy Feledekovej. portál topky uvádza, že žije a správa o jej smrti je nepravdivá. Portál pluska uvádza, že zomrela. Má si vari človek doslova v mediálnej propagande vari vybrať z rozdielnych správ, ktorá sa mu páči. osobne môžem mať Voči Oľge [...]

Jens Frederik-Nielsen / Inatsisartut / Grónsko / Greenland /

Grónsko sa usiluje o nezávislosť od Dánska, postupuje však obozretne

14.01.2026 08:15

Hoci sú Grónčania v drvivej väčšine za nezávislosť, k myšlienke rýchleho odtrhnutia sú skôr zdržanliví.

Bratislava, poľadovica, zima, sneh

Šmýkať sa tak skoro neprestane. Výstrahy pred poľadovicou platia naďalej. Pridá sa i silný vetrisko

14.01.2026 07:55, aktualizované: 09:10

Výstrahy na západe sú vydané do 12.00 h, v ostatných krajoch platia počas celého dňa.

Donald Trump

VIDEO: Trump o grónskom premiérovi: Neviem, kto to je, ale bude to pre neho veľký problém

14.01.2026 07:55

Trump opätovne naznačil, že o Grónsko má mimoriadny záujem.

Rokovanie vlády

Vláda sa bude zaoberať situáciou v Bratislave i v okrese Senec

14.01.2026 07:52

Vláda by mala odsúhlasiť aj návrh na skrátené legislatívne konanie v prípade novely zákona o informačných technológiách vo verejnej správe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 343
Celková čítanosť: 1257208x
Priemerná čítanosť článkov: 3665x

Autor blogu