Založ si blog

Výsmech (vy)volených na kvadrát (Je špajza naozaj prázdna? )

 

 

Posledné týždne  nám priniesli viacero (ne)úsmevných výsmechov „našich“ (vy?)volencov. Preto ak dovolíte, len výber niektorých z tohto množstva výsmechov:

Výsmech prvý

Ministerstvo vnútra SR pod  vedením člena „zmeny“ Romana Mikulca sa rozhodlo, že v čase skoro dôkladnej ekonomickej mizérie Slovenskej republiky ide obnovovať svoj autopark. A aby tej radosti nebolo málo, obstarávacia cena jedného „autíčka“ má byť cez 100 000 €.Áno, dobre vidíte!  Za situácie, keď ceny bytov na Slovensku  presahujú túto hranicu, je to maximálny papalášizmus. „Nespomínam“ si, ktorá strana  pred voľbami silou-mocou presviedčala, že taká nebude. Pomôžete  mi? :o))) A mimochom, nejazdí náhodou prezident ČR v Škode SuperB vyššej triedy? Výscmech 1.a :Desím sa faktu, keď sa realitou stane zrušenie menoviek policajtov, vraj pre útoky na ich osobu  za výkon svojej práce. Osobne si nad takýmto argumentom dovolím nadvihnúť obočie a odmietnuť ho. Nedávna prax ukázala,  že rôzne (vraj) protipandemické opatrenia, ktorých súčasťou bola aj kontrola „testov“ zo strany polície, mnohých príslušníkov polície priniesla na sociálne siete, kde boli videá  a fotky z ich „zásahov“, o ktorých   právnej čistote by sa dalo véééľmi pochybovať. Osobne by som príslušníkom polície (česť výnimkám!!!) , ktorí sa  (ne)zákonnosti dopúšťali, daal otázku:“ Premýšľate niekedy nad rozkazmi, ktoré dostávate, alebo ich slepo plníte? Keby vám dali rozkaz vyskočiť z okna, vyskočíte bez diskusie?

Výsmech druhý

Toť, nedávno, opantaní akousi „vôňou“ slobody sa začalo v Bielorusku štrajkovať.Množili sa vyjadrenia, ako tej opozícii kde-kto drží palce a minister zahraničia Korčok sa „buchol“ po vrecku a (nie z vlastného) prisľúbil bieloruskej opozícii finančnú pomoc vo výške 700 000 €. V čase akútneho živorenia  napríklad živnostníkov na Slovensku je to výsmech  ako z učebnice. A to ani nehovorím o tom, aké ticho bolo počuť v médiách po odhalení príprav atentátu na prezidenta Bieloruska. Ozaj, počuli ste aj vy to ticho?

 

Výsmech tretí

Zrejme, aby bola s výsmechmi vo forme, v krátkom časovom slede poslala slovenská hlava štátu na (S)ústavný (s)úd referendovú  otázku k predčasným voľbám. Petíciu som síce nepodpísal, ale maximálne ma vytáča doslova vajatanie o nejakej hrozbe tejto referendovej otázky pre existenciu právneho štátu. Laicky povedané (tiež som laik): čo ide zvoliť, to ide aj odvolať. A keďže  ľudia zvolia poslancov, z ktorých niektorí sú 5000 €  sivé myšky počas 4.rokov, maximálne zo seba dostanú nejaké „ňuňuňu“, musí ich ísť aj odvolať. Takto sa „hrozba“ tejto otázky pre právny štát dá aj  pomenovať ako obyčajný STRACH zo strany (vy)volencov o svoje teplé fleky, na ktoré sa  po prípadných predčasných voľbách už nemusia dostať… . A tak si všetci, ktorí petíciu podpísali, môžu z tváre stierať „chrocheľ“, ktorý dostali od hlavy štátu…

 

Výsmech štvrtý

Náš rebríček väčších výsmechov  (vy)volencov by sme mohli uzavrieť zatiaľ  posledným z nich, ktorého autorom je  žiaľ opäť hlava štátu, ktorá v súvislosti s povodňami a záplavami aj v obci Rudno nad Hronom  avízovala zbierku na pomoc ľuďom zasiahnutých touto katastrofou. Potiaľ by to bolo v poriadku. V neporiadku to začína byť, keď si spomenieme na vyše miliardu €, ktoré venoval „financminister „ majiteľom železiarní v Košiciach, spomínaným 700 000 € pre bieloruskú opozíciu… Je špajza naozaj prázdna?

Viete správne podplácať?

14.05.2024

Na skoro dennej báze sme zasypávaní informáciami ako ten či onen podpláca, dáva niekoľko desaťtisíc € za nejakú malú „protislužbičku…“ Jedna strana sa obhajuje, druhá naňu prstom priam inkvizítorsky ukazuje… Obyčajnému človeku ostanú niekedy oči pre plač, keďže tie úplatky tvoria minimálne jeho niekoľkomesačný príjem. A, [...]

Maléry jedného kandidáta (Ako sa správne drží taška? )

20.03.2024

Máme kandidátov. Známych, menej známych… Ale čo je najzábavnejšie, z niektorých bývalých politikov sa nám zrejme stávajú „kajúcnici“ a rozprávajú o tom, ako to v slovenskej politike v minulosti chodilo. O pár dní sú voľby prezidenta. Osobne sa na ne dívam cez prsty, ten „môj“ kandidát má malú šancu. Ale, ako by povedal optimista, šanca tam stále [...]

Ako zvíťaziť nad „modernosťou“?

19.03.2024

Vraj sme moderní. Máme rôzne technické výdobytky (výdobytky?), pomaly ani nemusíme vyjsť z domu, aj ten nákup nám dovezú…. Pokiaľ sa ale rozhodnete nakupovať po starom, čo je tiež zábava, tak idete do potravín osobne. Tmolíte sa medzi regálmi, v predajni znie pomalá muzika a pokiaľ nemáte zoznam, nakúpite aj čo by ste nechceli. Pri pokladni dlhý rad, tak [...]

Európsky parlament / Europarlament /

Je EÚ súca na radikálnu zmenu? A ako by (ne)mala vyzerať?

23.05.2024 19:00

Chceme suverénnejšie štáty so súčasným právom veta? Či silnejšiu a akcieschopnejšiu Úniu? Dokážeme sa zhodnúť na základných kontúrach fungovania EÚ? Zapojte sa do diskusie!

Maximilian Krah, Nemecko, AfD, eurovoľby

AfD stráca spojencov v Európe. Pobúrili ich výroky o SS, stranu vylúčili z frakcie v europarlamente

23.05.2024 18:35

Stranu Alternatíva pre Nemecko s okamžitou platnosťou vylúčili z frakcie v europarlamente (EP) a jej poslanci zrejme zostanú nezaradení aj po júnových voľbách do EP.

Bosna, Srebrenica

Valné zhromaždenie OSN schválilo medzinárodný deň na pamiatku genocídy v Srebrenici

23.05.2024 18:05, aktualizované: 18:39

Návrh vyvolal kritiku Srbska a v radoch bosnianskych Srbov

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič by si v prípade zvolenia do europarlamentu mandát neuplatnil, Šipoš s Mikulcom áno

23.05.2024 17:39

Matovič uviedol, že to Pollákovi prisľúbil v čase predstavovania kandidátky.