Účelová strata pamäte?

 

 

 

 

Ako som už v jednom blogu uviedol, tak tohtoročné parlamentné voľby sa zapíšu do histórie špinavosťou (na oboch stranách) predvolerbnej kampane, priam orgasticky horúčkovitým (výsledky volieb ešte neboli vôbec známe) rozdeľovaním postov vo výkonnej sfére počnúc, nejakými paktami o neútočení, končiac. Voliči a stávkové kancelárie začali tipovať voľby(ich výsledky) zo všetkých strán a volič?

Zostavovateľ vlády – obyčajný Slon pri jej zostavovaní kombinuje, prepočítava, len aby sa mu vláda nerozsypala. Toť Anjel najprv váhal, až nakoniec sa rozhodol, že si so Slonom pohrkúta a vo vláde by mal byť… A tak si teda hrkútajú ani hrdličky, veď mať moc nie je na zahodenie a ochráni Anjela pred dotieravými „zelenými“, ktorí by sa len pýtali napríklad na videá, na ktorých sa do určitej miery zabáva celý národ. Voličom sa tiež zvyšuje čitateľská gramotnosť štúdiom ich listu vlastníctva (človek nikdy nevie!!!) A je na mieste aj otázka, ako je možné, že po článkoch, ktorým jeden zo slovenských denníkov venoval Anjelovým prešľapom pozornosť skoro každý druhý deň, mu ľudia dali vo voľbách hlas? Iba ak by pri ňom vo voľbách utrpeli účelovú a selektívnu stratu pamäte a nechali sa opiť frázami o boji (ako vždy) proti niekomu a nie za niečo!!!

 

Malá predvianočná dumka:

23.12.2025

Stalo sa už na fb akousi „tradíciou“, že určité veci jednoducho zmažú a svojvoľne odoberú… Človek sa už nad tým nepohoršuje, „len“ sa trpko pousmeje, najmä keď počúva žvásty od určitých „slušných “ kruhov o demokracii a vzletné frázy o slobode…. A najmä pri výročiach, akými bolo napríklad výročie textilnej z 1989 si [...]

Vie pravá ruka čo robí ľavá?

06.12.2025

„Mediálna“ pravá ruka asi nevie čo robí ľavá. Inak totiž nemožno nazvyať spravodajský chaos okolo smrti Oľgy Feledekovej. portál topky uvádza, že žije a správa o jej smrti je nepravdivá. Portál pluska uvádza, že zomrela. Má si vari človek doslova v mediálnej propagande vari vybrať z rozdielnych správ, ktorá sa mu páči. osobne môžem mať Voči Oľge [...]

Bol november 1989 spontánny („Lepia“ sa hoaxy I. )

17.11.2025

Je skutočne zaujímavé, že to, čo sa vy dáva za hoax sa skôr či neskôr stane pravdou. Ako častý používateľ vyhľadávača sledujem ako niektoré články z internetu miznú. A do určitej miery aj „chápem“ spanilé spolky, ktoré vraj bojujúce proti dezinformáciám, ako aj niektorých opozičných politikov, že by najradšej povypínali všetky nepohodlné [...]

poľsko, sneh

Snehové búrky na severe Poľska skomplikovali dopravu

31.12.2025 14:30

Najviac snehovej pokrývky evidovali v mestách Mlawa a Olsztyn, kde namerali 57 centimetrov, respektíve 45 centimetrov, snehu.

Výuka príslušníkov Bundeswehru

Politico: Nemecko vypracovalo tajný plán vojny v Európe, zahŕňa päť fáz eskalácie

31.12.2025 14:19

V dokumente sa uvádza, že Nemecko sa v súčasnosti nachádza v prvej fáze.

Fínska Pobrežná stráž

Fínsko zadržalo loď, ktorú podozrieva z úmyselného poškodenia podmorského kábla

31.12.2025 13:40

Polícia má podozrenie, že zadržaná loď kábel poškodila úmyselne pomocou stiahnutej kotvy.

dron, putin, rezidencia, valdaj, útok,

VIDEO: Rusi zverejnili zábery dronu, ktorý vraj Kyjev vyslal na Putinovo sídlo

31.12.2025 13:15

Kyjev už skôr obvinenia Ruska poprel ako lož, ktorej cieľom je podkopať pokrok v rokovaniach o mieri.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 342
Celková čítanosť: 1253221x
Priemerná čítanosť článkov: 3664x

Autor blogu