Založ si blog

Začneme používať mozog?

 

 

Začneme používať mozog?

Motto:“Aj inak zmýšľajúci Slováci majú právo na svoj názor, svoje presvedčenie!“ Prezident SR Michal Kováč pri prednese Správy o stave republiky v roku 1994.

Priznám sa, tento výrok najlepšie vystihuje situáciu, ktorá je okolo predsedu SMER-SD Roberta Fica či poslanca parlamentu za túto stranu Ľuboša Blahu. Prvý za výrok, že nedávno odsúdený poslanec Mazurek povedal to „čo si myslí 90 percent národa.“ A druhý? Jeho statusy na sociálnej sieti sú dobrou kronikou doby, ktorú žijeme. Knihe „Sto najlepších statusov Ľuboša Blahu“ sa dostalo „vyznamenania“, keď v čase hry na demokraciu predajca „ozdobil“ a obálku knihy znehodnotil neodstrániteľnou nálepkou s textom:“Spoločnosť Panta Rhei ako predajca sa nestotožňuje s obsahom knihy.“ Čím vlastne mne ako čitateľovi vnútil svoju mienku, ktorá ma vôbec ale vôbec nezaujíma. Na sociálnej sieti sa objavila diskusia na túto tému, na ktorú by som reagoval: Áno, Panta Rhei je síce súkromný predajca, ale existuje z peňazí čitateľov a preto by malo (nie je?) jeho záujmom, aby sa jeho tovar(knihy) čo najlepšie predávali. Osobne si dovolím o tom pochybovať!!! Mám pocit, akoby sa s inou sieťou kníhkupectiev snažilo o ideologickú a názorovú „čistotu“ a maximálne znemožnenie existovať a publikovať NIELEN Blahovi, ale aj všetkým, ktorí nezdieľajú opojenie a svojim spôsobom aj, mierne povedané, „ radosť“ z 30. Výročia novembra. Začneme konečne používať mozog pri vyjadreniach, že to a to je blud? Budeme mať vlastný názor?

Za čo nás EÚ má?

20.01.2020

Motto: "Žiadny štát nemá právo odmietať moslimov..." Iste, výrok je aj dlhší a dovolil som si požičať jeho, tú najpodstatnejšiu, časť za čo sa na mňa dúfam kancelárka Merkelová, viac »

škriekajúci modráskovia

16.01.2020

Strany a straničky sľubujú a voliči sa ako blázni radujú. Padajú slová o férovosti a hrdosti či slušnosti. Musím sa smiať nad úbohosťou „modráskov“, ktorí „kontrovali“ na poslednom viac »

Quo vadis, liberty? (Kam kráčaš, sloboda? )

01.01.2020

Národ uveril v novembri 1989 ľúbivým slovám o demokracii, humanite, slobode cestovania či slobode slova... Demokracia sa nám za tých 30 rokov zmenila na anarchiu, tak vrele pestovanou slovami viac »

francúzsko, eiffelova veža, sneh

Odborári vypli elektrinu tisícom Parížanov

21.01.2020 19:12

Bez elektriny sa tak ocitli tisíce domácností či obchodov.

Rusko Moskva Putin armáda dôstojníci prijatie

Putin vymenoval členov novej vlády

21.01.2020 18:47

Kreslo vo vláde si udržal minister obrany Sergej Šojgu.

NR SR matovič bugár danko hádka

NR SR: Najskôr ožrani a feťáci, potom štátna hymna

21.01.2020 18:41

Posledná schôdza parlamentu bola plná osobných útokov a invektív. Najviac sa ich ušlo prezidentke Zuzane Čaputovej.

zem-shutterstock 1251305182

Španielska vláda vyhlásila stav klimatickej núdze

21.01.2020 18:30

Španielska vláda chce dosiahnuť, aby krajina do roku 2040 získavala až 95 percent elektriny z obnoviteľných zdrojov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 52194x
Priemerná čítanosť článkov: 1740x

Autor blogu

Kategórie