Založ si blog

Dostaneme vyššie dane?

Zvýšenie krvného tlaku obyvateľom Bratislavy spôsobil mestskí poslanci, ktorí primátorskému nováčikovi Matúšovi Vallovi odobrili vyšší plat, hoci pre mesto ešte nič neurobil. V praxi to znamená, že na výplatnej páske si nájde sumu nad 6000€. Zákon mu priznáva minimálny plat 3797€, no poslanci mestského zastupiteľstva ho zvýšili…. Dlhoročný primátor Myjavy Pavel Halbrín ukázal opačný prístup – v rámci reštriktívnych opatrení navrhol poslancom tamojšieho mestského zastupiteľstva ZNÍŽENIE svojho platu – jeho pohyblivej zložky o 33 percent.. V kontexte tejto „maličkosti“ – zvýšenia si platu, vyznieva ako pľuvanec do tváre oznámenie, že v BA je návrh, podľa ktorého by v roku 2020 malo v Bratislave prísť k zvýšeniu dane z nehnuteľností   o 100 percent!!! O tomto návrhu sa má hlasovať už o pár dní!!! Znamená to, že za to, že máte tú „drzosť“ niečo vlastniť, budeme platiť viac! Presťahujeme sa z bytov či domov do kartónových škatúľ? Neobstojí v tomto kontexte ani prípadné vyplakávanie primátora Valla či starostov jednotlivých mestských častí Bratislavy, že zvýšenie daní je potrebné na zabezpečenie lepšej kvality služieb mesta či jeho mestských častí. V čase vlády Mikuláša Dzurindu a zvyšovania cien, sa v jedných novinách objavila aj po rokoch aktuálna myšlienka:“Ak vládcovia chcú, aby národ znášal zvyšujúce sa ceny, musí začať od seba a siahnuť si na svoje príjmy!“ A k tejto myšlienke iba dodám: Ak sa tak nestane, zmení sa mesto na vriaci kotol, z ktorého tlaku aj najlepší ventil raz povolí!!!

Za čo nás EÚ má?

20.01.2020

Motto: "Žiadny štát nemá právo odmietať moslimov..." Iste, výrok je aj dlhší a dovolil som si požičať jeho, tú najpodstatnejšiu, časť za čo sa na mňa dúfam kancelárka Merkelová, viac »

škriekajúci modráskovia

16.01.2020

Strany a straničky sľubujú a voliči sa ako blázni radujú. Padajú slová o férovosti a hrdosti či slušnosti. Musím sa smiať nad úbohosťou „modráskov“, ktorí „kontrovali“ na poslednom viac »

Quo vadis, liberty? (Kam kráčaš, sloboda? )

01.01.2020

Národ uveril v novembri 1989 ľúbivým slovám o demokracii, humanite, slobode cestovania či slobode slova... Demokracia sa nám za tých 30 rokov zmenila na anarchiu, tak vrele pestovanou slovami viac »

francúzsko, eiffelova veža, sneh

Odborári vypli elektrinu tisícom Parížanov

21.01.2020 19:12

Bez elektriny sa tak ocitli tisíce domácností či obchodov.

Rusko Moskva Putin armáda dôstojníci prijatie

Putin vymenoval členov novej vlády

21.01.2020 18:47

Kreslo vo vláde si udržal minister obrany Sergej Šojgu.

NR SR matovič bugár danko hádka

NR SR: Najskôr ožrani a feťáci, potom štátna hymna

21.01.2020 18:41

Posledná schôdza parlamentu bola plná osobných útokov a invektív. Najviac sa ich ušlo prezidentke Zuzane Čaputovej.

zem-shutterstock 1251305182

Španielska vláda vyhlásila stav klimatickej núdze

21.01.2020 18:30

Španielska vláda chce dosiahnuť, aby krajina do roku 2040 získavala až 95 percent elektriny z obnoviteľných zdrojov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 52187x
Priemerná čítanosť článkov: 1740x

Autor blogu

Kategórie