Ako teliatka zabudli, že zostarnú!

Nielen “Husákove deti”- táto generácia, ale aj tie pred ňou mali dosť turbulentný život: november 1989 a s tým súvisiaca doslova “hra”na demokraciu. Od malička “Husákovým deťom” vštepovali úctu k starším ( vo všeobecnosti), láskavosť, ochotu a empatiu. V začiatkoch “hry na kapitalizmus“(po novembri 1989)  uplatnenie týchto vlastností bolo možné. Neskôr(najmä) po roku 2020 a PANDÉMII (mozgu)  skoro nemožné.  V tejto “hre”, ktorú sa tu hráme od  vraj revolúcie v roku 1989, ľudia po roku 2020 nejako “zhrubli” – uzavreli sa do seba.

Jednoducho aspoň na Slovensku zavládol “kult dokonalosti”. Nevšímať si okolie, byť zahladený do seba…. Jednoducho nedať  svojmu okoliu nedať najavo, že  máte nejaké problémy. Ľudia zhrubli, stali sa ešte viac nevšímaví...Som z generácie “Husákových detí”. Ako človek z tejto generácie som mal, mám a aj budem mať v úcte starších ľudí.  Sú zdrojom poznania, skúseností  a rád. Nieže by som v mladosti toto nevedel, ale mal som osobne pocit, že ich nie až tak potrebujem. V dospelosti som pri mnou vyvedených neplechách často počúval:”Zabudol vôl, že teľaťom bol.”   

Prečo je v nadpise toto príslovie naopak. Na jednej strednej škole na karnevale  boli študenti “vtipne” oblečení za dôchodcov s transparentom “JA MILUJEM FICA”. Chatrná obhajoba študenta v správach jednej komerčnej televízie, že to mal byť “vtip”,  aspoň mňa nepresvedčila. S ironickým úškľabkom som si predstavil, že by   boli oblečení síce ako penzisti, ale na transparente by bolo meno nejakého opozičného “politika”, napríklad Mončičáka, Obuvníka či napr krvavej Mary. Už vidím tie palcové titulky v “mienkotvorných denníkoch “ na Slovensku, z ktorých najjemnejší by  mohol byť:”Ohrozenie demokracie na Slovensku! Študenti si robia posmech z  demokratickej opozície!”

Čo na záver?

Zabudli teliatka, že zostarnú? Aby túto svoju “srandu” v rokoch silnejúcej ignorácie nielen starších ľudí  ako “hriech mladosti” raz neoľutovali…

 

 

 

pripomeňme si PREČO bol „útok“ ma jednu z poslankýň NR SR:                                                                                               https://vk.com/id703794584?z=video703794584_456251411%2Fa0789b6b4b1f4e03d5%2Fpl_wall_703794584    (ak odkaz nebude funkčný, stačí ho skopírovať do prehliadača)

LEN taká úvaha!

24.03.2025

Nechcem nikomu bortiť sebavedomie, ale pokiaľ som správne pochopil, tak slintačka a krívačka je vírusové ochorenie. A nakoľko je to ochorenie, určite sa to musí dať aj nejakým spôsobom liečiť. A doteraz som nezaregistroval ako občan tejto republiky v médiách a ani nikde inde, že by sa toto ochorenie chystal niekto liečiť. „lieči“ sa tu iba vybíjaním a [...]

Des a panika, pastierov a ich ovečiek taktika! ! !

20.03.2025

Počujete to békanie? To sa nám ovečky rozbékalii od desu! Ako obranný mechanizmus na zakrytie aj svojho lapania po dychu zvolili zosmiešňovanie. Koho? Splnomocnenca vlády Kotlára, ktorý si “dovolil” uviesť, že injekcíka “slobody”, ktorú dostali do delta svalu a ktorá má skutočne pochybný pôvod a vývoj, nemusí byť zrejme to pravé oslobodzujúce.Nie som [...]

Byť centrom pozornosti je fajn vec (Krátke monológy už bývalého diktátora XVI)

11.03.2025

Bývalý diktátor chodil po kancelárii ako tiger v klietke. Prieskumy verejnej mienky jeho strany ho nepotešili! Ostal by s necelými 4percentami pred bránami parlamentu. Sadol si za stôl, hlavu vložil do dlane, privrel oči a tuho rozmýšľal. Jeho ego psychiatrického pacienta bolo v troskách. Nepomohlo ani tričko “Bojovník proti mafii”. ľudia ho neznášali, smiali sa z [...]

medveď hnedý

Medveď zabil 59-ročného muža v Detve. Ľuďmi lomcujú emócie, podľa miestnych sa na tragédiu len čakalo

31.03.2025 18:45

V meste vládnu strach a nervozita. Nahnevaní ľudia zdôrazňujú, že veľkým počtom šeliem sú obklopení už roky, no problém sa neriešil.

EÚ / Donald Tusk / Donald Trump /

Poľsko apeluje na rozum v Bielom dome. Tusk vyzval Trumpa, aby si rozmyslel uvalenie ciel na najbližších priateľov

31.03.2025 18:38

Spolupráca je vždy lepšia ako konfrontácia, apeloval Tusk.

polícia,kukláè,zásah,kriminalita

Zlomené päty, putá aj smrť. Policajné násilie sa opakuje, mimoriadne chce v parlamente vystúpiť ombudsman. Čo zistil?

31.03.2025 18:15

Verejný ochranca práv žiada mimoriadne vystúpenie v Národnej rade SR.

slintačka, hasiči

Česi sa snažia vyhnúť epidémii. Kvôli SLAK zavádzajú tvrdé opatrenia, začali preventívne testovať mlieko

31.03.2025 18:00

V mlieku je podľa neho nákaza prítomná niekoľko dní predtým, ako sa prejaví u zvieraťa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 338
Celková čítanosť: 1193209x
Priemerná čítanosť článkov: 3530x

Autor blogu