Založ si blog

Ako sa odpútava pozornosť?

 

 

Naliehavých otázok máme na Slovensku na riešenie dosť…  A ono sa  zrejme pre “niekoho” zíde, keď sa troška presmeruje pozornosť, zvýši sa polarizácia spoločnosti, “brnkne” sa na city….

Od volieb v 2023. tu počuť len škrípanie zubov opozície, kadejaké moralizovanie a strašenie priam apokalypsou či už vnútornou,   alebo z východu od hraníc SR…

 

Pokračuje  výsmech (vy)volených?

Osobne som sa po prečítaní, že niektorí činovníci terajšej vlády či parlamentu mali letieť  vládnym špeciálom na futbal, konkrétne na zápas Slovensko – Belgicko na futbalové majstrovstvá do Nemecka, ako radový občan naštval a myslel som si, že ide o pokračovanie papalášizmu (výsmechu ´vy´volených), ktorého sme si v rokoch 2020 –  do parlamentných volieb 2023 užili viac ako dosť.

Zápas vo Frankfurte sledovali na štadióne  poverený predseda parlamentu Peter Žiga, minister školstva Tomáš Drucker, minister práce Erik Tomáš či minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (všetci Hlas).

Drucker neskôr priznal, že na zápas leteli spolu vládnym špeciálom ako hostia Slovenského futbalového zväzu, ktorý má kvóty pre vládnych predstaviteľov, aby prišli na zápas. Druckerove slová potvrdzuje  aj správa Slovenského futbalového zväzu na jeho internetovej strane:”…pozýva na každý zápas osem ústavných činiteľov resp. politických reprezentantov každej krajiny a SFZ je v tomto prípade sprostredkovateľom. Považujeme za správne a potrebné (aj z medzinárodného hľadiska), že ide o najvyšších ústavných činiteľov, či už to bol v roku 2016 vtedajší prezident alebo včera podpredsedovia parlamentu a ministri. Tento postup sme uplatňovali a budeme uplatňovať vždy – bez ohľadu na to, kto je v koalícii a kto v opozícii.”  (https://futbalsfz.sk/sfz-podakovanie-fanusikom-na-euro-2024   A  určitou “čerešničkou na torte” je podľa všetkého aj prítomnosť župana Bratislavského samosprávneho kraja na futbalovom zápase a jeho letu týmto vládnym špeciálom. Neveríte?  Komentáre  pod  jedným jeho  príspevkom  na jeho  profile na Facebooku dávajú “červíka”  ochoty tomu uveriť…  Pričom táto viera sa po prečítaní článku v Hospodárskych novinách  – jeho úvodu –reakciách na tento let- sa tento “červík” zmenil na istotu..  ( https://hnonline.sk/slovensko/96155074-reakcie-na-let-vladnym-specialom-papalasizmus-najhrubsieho-zrna-tvrdi-kdh-prispejte-nemocniciam-vyzval-nad  )

 

 

 

 

 

Lapá Karol IV. po dychu? (Malý bordel v počte pohlaví I. )

16.07.2024

Keď Karol IV zakladal svojou listinou v roku 1348 po ňom pomenovanú univerzitu v Prahe, určite netušil do akých absurdností sa svet dostane a čo za absurdity sa budú diať na pôde “jeho” univerzity. Prešlo pár storočí, až sme sa dostali do dnešných dní. Niektorí jedinci majú priam ukážkový chaos v počte pohlaví a kričia o dušu spasenú tej skupine, ktorá mala, [...]

O starostiach a “starostiach”.

14.07.2024

Do kategórie “starosti” radím dovolenku. Nie je to starosť, ale predvádzanie sa…. Opantaní peniazmi, konzumom, máme niektorí akosi v láske sa predvádzať… V rôznych anketách v tv či rozhlase o cenách v obchodoch tu odznieva kadečo, zosumarizovane povedané: človek má pocit z blížiacej sa pohromy, ktorá sa má na nás rútiť. “Starosť” [...]

Hlavné motto – žobri?

27.06.2024

K výročiu novembra 1989 chýba síce pár mesiacov, avšak reportérom investigatívneho oddelenia agentúry JPP (jedna pani povedala) sa už teraz podarilo získať zatiaľ predbežné návrhy pamätnej mince k udalostiam 17.11.1989. Predloha vychádza podľa autora predbežného grafického návhu mince z námetu použitého na korunovej československej minci – kľačiacej ženy s [...]

Čína, hra, šach

Starnúca Ázia: Čína prerába škôlky na zariadenia pre seniorov. Mladí Japonci sa nechcú brať, vláda zisťuje prečo

20.07.2024 10:02

Japonská vláda začala konzultácie s mladými ľuďmi, aby zistila, prečo nechcú uzatvárať manželstvo.

Živá reťaz - Hrdí na rodinu,

Pochod Hrdí na rodinu chce zdôrazňovať význam manželstva. Rátajte s dopravným obmedzením

20.07.2024 09:21

Pre návštevníkov sú pripravené aj diskusia, koncert aj program pre deti.

Boris Johnson

Britský expremiér Johnson verí, že Trump dokáže 'zobchodovať' s Putinom mier na Ukrajine. Ako?

20.07.2024 09:00

Po rozhovore s Trumpom som viac ako kedykoľvek predtým presvedčený, že má silu a odvahu zachrániť Ukrajinu, tvrdí britský expremiér Johnson.

Kolaps mostu v Číne, zábery čínskej štátnej televízie

V Číne sa počas lejaku zrútil most, je veľa mŕtvych aj nezvestných

20.07.2024 07:45

Jedenásť ľudí prišlo o život a najmenej 30 ďalších zostáva nezvestných po tom, čo sa v Číne počas prudkého lejaku zrútil diaľničný most.