Založ si blog

Hrdosť každým dúškom?

V roku 2019 prišla Európska komisia so zoznamom výrobkov z plastu, ktoré zaradila na zoznam minimálne  výrobkov, ktorých  pravidlá fungovania sa musia  zmeniť a maximálne, s ktorými sa rozlúčime….  Jedným z výrobkov v prvej skupine sú vrchnáky z plastových fliaš. Tie  majú byť po novom pripevnené  neoddeliteľne k fľaši.

V roku 2024 sa fungovanie Európskej únie (EÚ)dostáva do krízy, pričom z viacerých strán sa ozývajú hlasy, podľa ktorých EÚ čelí nie výzvam, ale riešeniu problémov, ktoré vyvolala.

Z prostredia EK sme do agentúry JPP dostali vizuál návrhu na kampaň, ktorá má pred eurovoľbami  v roku 2024 viesť k zvýšeniu povedomia a hrdosti na EÚ. Podľa zdroja z prostredia Európskej  komisie (EK), ktorý nám pod prísľubom zachovania anonymity prezradil, že v “reklamne pred eurovoľbami bude hrať hlavnú úlohu práve vrchnák pripevnený k fľaši.” Je to podľa tohto zdroja dané aj faktom, že po odpití si z fľaše sa okrem dobrého pocitu z konzumovaného nápoja dostaví aj hrdosť na EÚ. Na zvedavú´otázku reportéra našej agentúry:”AKO sa táto hrdosť má dostaviť?” nám náš zdroj so smiechom odpovedal:”  Pripevnený vrchnák pri odpíjaní z fľaše vyvinie tlak na nos, ktorý sa stlačí a  nadvihne. Človek si ani neuvedomí a každým odpittím si sa mu stlačením nadvihne nos a tým podvedome prejaví hrdosť na úniu…”

foto: archív

Ako sa odpútava pozornosť?

19.06.2024

Naliehavých otázok máme na Slovensku na riešenie dosť… A ono sa zrejme pre “niekoho” zíde, keď sa troška presmeruje pozornosť, zvýši sa polarizácia spoločnosti, “brnkne” sa na city…. Od volieb v 2023. tu počuť len škrípanie zubov opozície, kadejaké moralizovanie a strašenie priam apokalypsou či už vnútornou, alebo z východu od [...]

Vitaj panika, ako sa máš?

07.06.2024

V roku 2016 po zvolení Donalda Trumpa za prezidenta USA padali slová ľudí z rôznych oblastí spoločnosti, že sa vysťahujú. Exodus sa nekonal, USA sa zmieta v iných problémoch. Na Slovensku sme po parlamentných voľbách v roku 2023 boli tiež svedkami “zajačích úmyslov”, keď nás tu v rôznych spotoch strašii, že 1. októbra 2023 nevyjde Slnko.To, čuduj sa svete, vyšlo a [...]

Dve desaťročia sme v únii: máme dôvod na oslavu?

28.05.2024

Smiať sa či plakať? Posledných desať rokov hľadám odpoveď na otázku:”Aké hodnoty má únia prezentovať? Čo nám priniesla Určite boli aj pozitíva, ale osobne vidím hlavne tie negatíva… ale poďme po poriadku: Môj bývalý spolužiak je z mesta, kde bola minimálne od roku 1969 tradícia výroby cukru. Stál tam v rámci ČSS(F)R a neskôr SR najmodernejší [...]

Chorvátska dopravná polícia

Polícia našla bombu. Pri Zadare vybuchlo auto, zomrelo dieťa z Česka

20.06.2024 10:23

Denník Zadarski uviedol, že vozidlo zastavilo na odpočívadle kvôli poruche vozidla.

Peter Pellegrini

Voliči Smeru očakávajú, že Pellegrini zmierni napätie v spoločnosti, voliči PS sú skeptickí

20.06.2024 10:08

Až takmer 88 percent voličov Smeru očakáva, že Pellegrini sa pokúsi vyvažovať prípadný negatívny vplyv vlády a parlamentu na spoločnosť.

Peter Kotlár

21-tisíc obetí. Kotlár tvrdí, že žiadna pandémia nebola. Majerský: SNS prerástla Dolinkovej cez hlavu

20.06.2024 10:04

KDH vyzýva vládu, aby odvolala splnomocnenca kvôli jeho postojom voči pandémii a neprijatím predpisov WHO.

Pungsan / Pes / Vladimir Putin / Kim Čong-un /

Kim daroval Putinovi vzácne plemeno loveckých psov. Ide o národný symbol KĽDR

20.06.2024 09:46

Psy plemena Pungsan sú považované za vzácne, severokórejci ho považujú za národný symbol krajiny najmä vďaka svojej pokojnej povahe a vernosti.