Založ si blog

Ako máme hoax pod nosom a nevidíme ho

Veci na internete si žijú skutočne svojim životom. Podobne ako ľudia, ktorí v relatívne dobrom mentálnom zdraví prežili pandémiu mozgu v rokoch 2020-2022.  Tu sme sa začali deliť na „testovaných a netestovaných,“ tam na neočkovaných a očkovaných. Neodsudzujem  ani jednu kategóriu – mali  na to svoje dôvody   („dôvody“?). Jednoducho po nich nepátram, nezaujímajú ma! Čo sa ale udomácnilo, bolo pomenovanie dezolát.  Dezolátmi sa vo vnímaní (asi propagandou“ správne“ nasmerovaných) jedincov stali tí, ktorí mali tú „drzosť“ , že odmietli chválospevy na vakcíny. Hovorili o ich vedľajších účinkoch a podobne. Iná situácia nastala pri konflikte u nášho východného suseda.Zdvihla sa vlna protiruskej hystérie, až fanatickej. Jeden okamih som mal pocit, že tých ,  ktorí prechovávajú nejaké sympatie k tejto krajine, začnú rovno lynčovať na ulici. Boli sme  svedkami nekritickej solidarity ši „solidarity“? Zastávam názor, že každý konflikt je zllý… Sociálne siete sa stali doslova virtuálnym bojiskom jedných s druhými…

Zrušíme sociálne siete?

Profil napr. na Fb mám kvôli informáciám –  mám tam zdieľané články z rôznych inet denníkov, týždenníkov či aj občasníkov. Šetrí to čas a nemusím otrocky vypisovať ich  iadresy do vyhľadávača. Obvinenie zo zaujatosti odmietam, lebo nemám problém si (v prípade záujmu) prečítať „N-ko či  Sme.“ Druhá  vec je, či sú ečlánky v týchto médiách pre mňa niečím prínosným. Floskule o demokracii a slobode či dodržiavaní Ústavy SR od tých, ktorí si z nich (v rokoch 2020-22 )robili vrtuľu nemám chuť  čítať ani v printovej verzii a ani na internete  V tomto je pre mňa sociálna sieť prínosom.

 Duní Dunaj, „hoax“ za hoaxom sa valí…

Akousi módou sa stalo zo všetkých strán opakované:“Čítajte len informácie z preverených zdrojov.“  Kam dospelo toto opakovanie? K inzerátu na Fb:“ Hľadám nové ´hoaxy´, tie z minuléro roku sa stali  pravdou.“  Najmä sociálne siete sa stali súbojom linkov na to, aby ten  či onen diskutujúci dokázal tú „svoju pravdu. Smejem sa pri spomienke na pohon, ktorý sa svojho času rozpútal na T.E. Rostasa. Za jeho článok „Klin Židov medzi Slovanmi“ či na jeho vydavateľské aktivity v mesačníku Zem a vek sa rozpútal pohon. Smejem sa preto, že keby „súdna znalkyňa, “ ktorá bola naˇho povolaná, mala písať posudok napr. na Hlas Slovenska, ktorú vychádzal začiatkom 90.rokov 20. Storočia a uverejnil gardistické pesničky so slovami aj notovou osnovou, tak by dosiahla, prepytujem rovno  súdnoznalecký, nazvime to< posudok, tak by chodila tuším rovno po mihalniciach…   

V rámci „správnej“ rusofóbie, pretáčaniu histórie, akoby Dolfi so svojim štvorčekom fúzov bol „ dobrácky ujo,“ ktorý nás ( aj Čechov  a Slovákov) zachránil pred komunizmom a bývalýmm Sovietskym zväzom, sa tu začali (regióm v strede Európy) búrať pamätníky osloboditeľom z radov Červenej armády. „Svoje“ schytal aj Slavín v Bratislave – jeden z pamätníkov a  miesto posledného odpočinku vojakov Červenej armády, ktorý tu pri oslobodzovaní padli.  Najprv ho vandali poškodili, v rámci tej „správnej “  rusofóbie   ho pomaľovali farbami vlajky Ukrajiny .

 

  pohľad na hlavné schody pamätníka Slavín, pomaľované žltou  a modrou farbou         foto:archív

Neskôr sa na jednou portáli objavil článok  z „bombastickým“ titulkom (viď. link  Aquapark namiesto Slavína? Ex-poslanec za Sme rodina uveril najhlúpejšiemu FB výmyslu (aktuality.sk).

A „narodil“ sa jeden z hoaxov internetu: internetový profesor Július Hlísta. Nakoľko hlísta je druh parazitu, tak som po celý čas bral tohto „profesora“ ako parazita. Minimálne kvôli tomu, že na všetkých evidentne fotomontážach mal ten  istý sklon  hlavy a ten istý pohľad.

 

Koniec internetového „profesora“?

Neprajem nikomu nič zlé. Ani živým a ani imaginárnym bytostiam. Veľká škoda, že nemám link na článok,  ktorý hovorí KTO za touto  „profesorskou“ figúrkou stojí. Samozrejme,  je mi jasné, že si niektorí čitatelia pomyslia,  že som v tom, že som objavil Ameriku. Môžem ich ukľudniť: Nie, neobjavil som ! Nakoľko sú  dnešné dni stali dňami likeov, kedy treba na doloženie svojich tvrdení aj články, je celý tento blog o názore, doplnený  linkom na článok o tejto postavičke.

 

DALI BY STE SI REZEŇ Z 3D TLAČIARNE ČI LABORATÓRIA?

14.11.2022

S odstupom času sa mi javí film „Krídielko alebo stehienko“ v hlavnej úlohe s L.Funesom, v postave vydaveteľa známeho gastronomického sprievodcu Charlesa Duchemina, ako humorne spracovaná realita dnešných dní Podľa neho je „jedlo jedna zo slávnych tradíc sladkého Francúzska.“ Za tento postoj má medzi majiteľmi reštaurácii nepriateľov, z ktorých najväčší je [...]

Prvý mimozemšťan v SR konečne odfotený! !! (Podarilo sa s mimozemšťanmi nadviazať kontakt? )

02.11.2022

S nesmiernou radosťou a hrdosťou na investigatívny tím agentúry JPP vám prinášame foto prvého mimozemšťana v SR, ktorého náš fotoreportér odfotil pri platení v jednom zo supermarketov v Košiciach. Zo začiatku si aj náš fotograf myslel, že ide o pozostatok Helloweenu – nejakého zabudnutého účastníka párty, avšak pri pokuse o nadviazanie spojenia s ním [...]

Budú vracať pokuty?

25.10.2022

Obdobie rokov 2020-2022, označované aj ako „PANDÉMIA C19,“ alebo aj ako „PANDÉMIA MOZGU“ sa chtiac či nechtiac zapíše do histórie rôznymi udalosťami, z ktorých jedna sú pokuty za „nedodržiavanie proti pandemických opatrení.“ Inak povedané: Nemali ste rúško, respirátor, či vás chytila polícia vo večerných hodinách mimo domu, dostali ste pokutu. Druhou [...]

Peniaze / Euro /

Väčšina Slovákov má problém vyžiť z platu. Akú majú šancu si polepšiť?

07.12.2022 06:05

Bude budúci rok prajný na hľadanie si novej práce, ak sa rútime do recesie? A ako sa na pracovnom trhu prejavuje starnutie populácie a v čom robia firmy chybu, ktorá ich dobehne neskôr?

Ukrajina, vojna, Bachmut

ONLINE: USA: Nedovoľujeme ani nenabádame Ukrajinu útočiť za jej hranicami

07.12.2022 05:55, aktualizované: 06:40

"Poskytujeme Ukrajine to, čo potrebuje na použitie na svojom suverénnom území – na ukrajinskej pôde," povedal hovorca ministerstva zahraničných vecí USA Ned Price.

Raphael Warnock

Georgiu získajú demokrati, v americkom Senáte budú mať 51 kresiel

07.12.2022 05:37

V druhom kole volieb do Senátu v americkej Georgii podľa projekcií inštitútu Edison Research zvíťazil demokratický kandidát Raphael Warnock.

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.