Založ si blog

Načo nám je ústava? Zrušme ju!

 

„Nepriateľa“ spoznáte veľmi ľahko :  „nežerie“ propagandu, má rád slobodu v prijímaní informácií. Nechodí na verejné protesty, ale ak sa  na nich náhodou objaví, nepodľahne hneď davovej psychóze. Má povestnú „kontrolku“, ktorá mu hovorí, že veci nie sú také, aké o nich hovoria  či už v tv správach, alebo píšu v novinách. Na Slovensku spejeme v tejto „bohumilej“ činnosti, skutočne do dokonalosti. Dovoľte mi ale malä odbočku:

V 90.rokoch 20 storočia to bol „lov nepriateľov a rozbíjačov slovenskej štátnosti.“ Mal som to „potešenie“ to zažiť, keď ma za maďarského „agenta“ doslova pasoval jeden spisovateľ(vtedy šéfredaktor- môj vtedajší šéf). Za čo? Za  dva rozhovory s jedným poslancom NRSR maďarskej národnosti. Nakoľko som rodák z „Dolnej zeme“ SR- juhuSR) niečo o probléme v tejto oblasti v viem… A tak  žijem vyše 20 rokov  s nálepkou agenta… Dobré, nie? Najnovšie tu máme (podľa vyjadrení niektorých vládnych činovníkov) zrejme plnú republiku ďalších agentov….

“Nepřítel naslouchá?“

Zrejme do  roviny paranoje nás tu chcú priviesť tvrdením, že sa nám tu mali ako huby po daždi vyrojiť agenti ruskí.:o))) A tak sme tu mali video, kde mal byť jeden z nich pri preberaní 500€ úplatku. Kto mu ho mal dávať? No samozrejme človek blízky ambasáde Ruskej federácie… A minister obrany Naď hovorí niečo o zrade“ za 500€. Žeby citoval z nového vydania Kladiva na čarodejnice(ehm, na nepriateľov a agentov)?

Zrušíme ústavu?

Tento zákon zákonov dostával posledné dva roky skutočne „na frakk“. Dostáva aj teraz. Napríklad článok 26 ods.1:“Sloboda prejavu  a právo na informácie sú zaručené.“ Chvála bohu to prvé nemám pocit, že by mi bolo odnímané, ale to druhé… Informačne (nielen ja) tu začínam byť „závislý“  od propagandy. A, ako sa na správnu propagandu patrí, je zameraná „proti niekomu.“ Komu? Skúsme hádať… Vrcholom zhovadilosti bolo, keď sa na mieste na reklamu v jednom z nákupných v centier v Bratislave objavila ako „reklama“ zástava Ukrajiny…. Putovanie v článkoch  Ústavy SR  pokračuje  článkom 26 ods.3 a zákazom cenzúry. Položil som si otázku, aký máme rok. Odpoveď? Samozrejme 2022. Pomaly 33 rokov sa tu hráme na demokraciu a slobodu slova, ale „kovaní demokrati“ nevedia prežrieť existenciu Hlavných správ, Infovojny, Slobodného vysielača… Prečo? Neboli uniformné, inak povedané neboli v informáíciách jednotní a „dovolili“ si nahlas povedať okrem „A“ aj „B“. Viem, potencionálnym rýpačom a zástancom ideovej čistoty v informáciách sa otvorí  nožík vo vrecku, čo mi je v podstate jedno. Zrejme si neuvedomujú, že vypnutie   „obsahovo nežiadúcich portálov“ je aj  naplnením článku 26 ods.3 ústavy, ktorý hovorí o zákaze cenzúry. Veď čo iné aj takéto vypnutie môže byť, ak nie cenzúrou a aj článku 26 ods.4, podľa ktorého „slobodu prejavu  a právo vyhľadávať a šíriť informácie  možno obmedziť zákonom ak ide v demokratickej spoločnosti  na ochranu práv a slobôd iných,  bezpečnosť štátu, ochranu verejného zdravia, mravnosti  a verejného poriadku.“  A zákon NR SR, ktorý takéto blokovanie umožnil bol schválený viac než horúcou ihlou…

„Len“ tak uvažujem

Čo nás teda ohrozuje? Tieto  vypnuté informačné zdroje? Alebo  denník- mainstream s prívlastkom „mienkotvorný“, ktorý nás ešte v júli 2019 „obšťastnil“ na  titulnej strane titulkom :“Pedofiki nie sú zločinci?“. Alebo ďalší „mienkotvorný denník s mizerným nákladom a ešte mizernejšou čítanosťou, ktorý pred ozbrojeným konfliktom na východ od hraníc SR vyšiel  na titulnej strane s nápisom VOJNA?

DALI BY STE SI REZEŇ Z 3D TLAČIARNE ČI LABORATÓRIA?

14.11.2022

S odstupom času sa mi javí film „Krídielko alebo stehienko“ v hlavnej úlohe s L.Funesom, v postave vydaveteľa známeho gastronomického sprievodcu Charlesa Duchemina, ako humorne spracovaná realita dnešných dní Podľa neho je „jedlo jedna zo slávnych tradíc sladkého Francúzska.“ Za tento postoj má medzi majiteľmi reštaurácii nepriateľov, z ktorých najväčší je [...]

Prvý mimozemšťan v SR konečne odfotený! !! (Podarilo sa s mimozemšťanmi nadviazať kontakt? )

02.11.2022

S nesmiernou radosťou a hrdosťou na investigatívny tím agentúry JPP vám prinášame foto prvého mimozemšťana v SR, ktorého náš fotoreportér odfotil pri platení v jednom zo supermarketov v Košiciach. Zo začiatku si aj náš fotograf myslel, že ide o pozostatok Helloweenu – nejakého zabudnutého účastníka párty, avšak pri pokuse o nadviazanie spojenia s ním [...]

Budú vracať pokuty?

25.10.2022

Obdobie rokov 2020-2022, označované aj ako „PANDÉMIA C19,“ alebo aj ako „PANDÉMIA MOZGU“ sa chtiac či nechtiac zapíše do histórie rôznymi udalosťami, z ktorých jedna sú pokuty za „nedodržiavanie proti pandemických opatrení.“ Inak povedané: Nemali ste rúško, respirátor, či vás chytila polícia vo večerných hodinách mimo domu, dostali ste pokutu. Druhou [...]

Peniaze / Euro /

Väčšina Slovákov má problém vyžiť z platu. Akú majú šancu si polepšiť?

07.12.2022 06:05

Bude budúci rok prajný na hľadanie si novej práce, ak sa rútime do recesie? A ako sa na pracovnom trhu prejavuje starnutie populácie a v čom robia firmy chybu, ktorá ich dobehne neskôr?

Ukrajina, vojna, Bachmut

ONLINE: USA: Nedovoľujeme ani nenabádame Ukrajinu útočiť za jej hranicami

07.12.2022 05:55

"Poskytujeme Ukrajine to, čo potrebuje na použitie na svojom suverénnom území – na ukrajinskej pôde," povedal hovorca ministerstva zahraničných vecí USA Ned Price.

Raphael Warnock

Georgiu získajú demokrati, v americkom Senáte budú mať 51 kresiel

07.12.2022 05:37

V druhom kole volieb do Senátu v americkej Georgii podľa projekcií inštitútu Edison Research zvíťazil demokratický kandidát Raphael Warnock.

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.