Založ si blog

Ako sa pácha zrada?

Hovorí sa, že je to pomerne jednoduché. V prípade Slovenskej republiky   živiť „traumu“ z okupácie, pocit ohrozenia(vraj) z východu… A ťuhaj, podpisovať zmluvy o nejakej  spolupráci  s krajinou spoza Veľkej mláky. Dovoľte mi ale jeden historický návrat… V roku 1991 obyvatelia  bývalej ČSFR žili radosťou, keď sa na vagóny nakladali posledné kusy vojenskej techniky armády bývalého ZSSR, ktorí tu boli v rámci „bratskej pomoci“ od roku 1968, keď potláčali kontrarevolúciu. Prišli na základe pozývacieho listu… To je to „A“ z histórie. To „B“ prišlo, keď mi v rozhovore  sused potvrdil, že ako vojaci- „záklaďáci“  na Západnom  vojenskom okruhu  na Šumave pozorovali v lete 1968 zoskupenia tankov (asi) Bundeswehru či Nato pri západných hraniciach vtedajšej ČSSR. Tak mi to aspoň povedal. Nie, neklaďte mi otázku, či tomu verím! Zobral som to ako jednu z možností, ktorá môže prichádzať v úvahu.  V roku 1991 vojenská technika armády  bývalého ZSSR naložená, prebehol rozlúčkový ceremoniál  (Posledný sovietsky vojak odchádza (1991) – YouTube) a vtedajší splnomocnene vlády ČSFR pre odsud sovietskych vojsk Michael Kocáb dával vzletné vyhlásenia o tom , že „noha cudzieho vojaka na územie ČSFR nevkročí.“ Prešlo pár rokov….

Odkiaľ ide hrozba?

Od roku 2021 je doslova a do písmena „hailajt“ dňa „Zmluva o obrannej spoluprácii“ medzi vládou SR a vládou USA.“. Jednotlivé články tejto „zmluvy“ boli rozobraté (Dohoda o obrannej spolupráci s USA : Slovakia (reddit.com), vášeň zasiata, pocit imaginárneho ohrozenia z Východu tiež. Padajú silácke reči voči Rusku zo strany USA, zo strany Bruselu. Žil som vo vedomí, že štát si môže robiť na svojom území čo chce. A Rusko presúva vojská  po svojom  území nie z rozmaru! Má pocit ohrozenia, keď mu skoro v „obývačke“  štrngajú cudzí vojaci flintičkami a vonku parkujú (ako nazval tanky Karel Kryl) železné maringotky. Ide hrozba z východu?

 

Radi zomierame?

Zintenzívnili  sa výdavky na zbrojenie. Pre mňa ako občana je ťažko stráviteľný fakt   (Miliardová „reputácia“ (p. Kollár, nehanbíte sa? ) – život – Blog – Pravda) ,že niečo nejde zrušiť. Viem, som občan! Ale ak niekto zazmluvnil niečo, čo stojí skutočne šialené  peniaze, tak to  musí ísť aj zrušiť! A nie, aby sme tu boli bombardovaní vyjadreniami, že „by sme stratili kredit dôveryhodnosti.“ Vážení, ale my sme ho stratili už v roku 1989, keď nás Anglosasi začali brať ako kolóniu!  Berú nás ako “ost“blok, ktorí sa zmenil  na  krajinu – ratlíka,  papagájujúceho všetky slová, všetko čo majú „vyspelé“ krajiny… Vrátane konzumu, rozmaznanosti a doslova hlúpnutí, ku ktorému nám  „pomáhajú“ vo veľkej miere aj náhubky, ktoré „musíme“ nosiť… (To je ale iná kapitola). Čo na záver? Pevne verím, že k schváleniu okupačnej zmluvy medzi SR a USA nepríde. Pevne verím, že ministri Naď a Korčok tú „zmluvu“v USA „LEN“ podpíšu….

Viete správne podplácať?

14.05.2024

Na skoro dennej báze sme zasypávaní informáciami ako ten či onen podpláca, dáva niekoľko desaťtisíc € za nejakú malú „protislužbičku…“ Jedna strana sa obhajuje, druhá naňu prstom priam inkvizítorsky ukazuje… Obyčajnému človeku ostanú niekedy oči pre plač, keďže tie úplatky tvoria minimálne jeho niekoľkomesačný príjem. A, [...]

Maléry jedného kandidáta (Ako sa správne drží taška? )

20.03.2024

Máme kandidátov. Známych, menej známych… Ale čo je najzábavnejšie, z niektorých bývalých politikov sa nám zrejme stávajú „kajúcnici“ a rozprávajú o tom, ako to v slovenskej politike v minulosti chodilo. O pár dní sú voľby prezidenta. Osobne sa na ne dívam cez prsty, ten „môj“ kandidát má malú šancu. Ale, ako by povedal optimista, šanca tam stále [...]

Ako zvíťaziť nad „modernosťou“?

19.03.2024

Vraj sme moderní. Máme rôzne technické výdobytky (výdobytky?), pomaly ani nemusíme vyjsť z domu, aj ten nákup nám dovezú…. Pokiaľ sa ale rozhodnete nakupovať po starom, čo je tiež zábava, tak idete do potravín osobne. Tmolíte sa medzi regálmi, v predajni znie pomalá muzika a pokiaľ nemáte zoznam, nakúpite aj čo by ste nechceli. Pri pokladni dlhý rad, tak [...]

Európsky parlament / Europarlament /

Je EÚ súca na radikálnu zmenu? A ako by (ne)mala vyzerať?

23.05.2024 19:00

Chceme suverénnejšie štáty so súčasným právom veta? Či silnejšiu a akcieschopnejšiu Úniu? Dokážeme sa zhodnúť na základných kontúrach fungovania EÚ? Zapojte sa do diskusie!

Maximilian Krah, Nemecko, AfD, eurovoľby

AfD stráca spojencov v Európe. Pobúrili ich výroky o SS, stranu vylúčili z frakcie v europarlamente

23.05.2024 18:35

Stranu Alternatíva pre Nemecko s okamžitou platnosťou vylúčili z frakcie v europarlamente (EP) a jej poslanci zrejme zostanú nezaradení aj po júnových voľbách do EP.

Bosna, Srebrenica

Valné zhromaždenie OSN schválilo medzinárodný deň na pamiatku genocídy v Srebrenici

23.05.2024 18:05, aktualizované: 18:39

Návrh vyvolal kritiku Srbska a v radoch bosnianskych Srbov

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič by si v prípade zvolenia do europarlamentu mandát neuplatnil, Šipoš s Mikulcom áno

23.05.2024 17:39

Matovič uviedol, že to Pollákovi prisľúbil v čase predstavovania kandidátky.