Budú Rusi meniť aj na Slovensku učebnice dejepisu?

 

 

Situácia v Českej republike a jej vzťahov s Ruskou federáciou je dosť napätá. Ako sa agentúre JPP podarilo zo zdroja blízkeho vláde Českej republiky zistiť, tá sa pred dvomi dňami na tajnom zasadaní  zaoberala návrhom ministra školstva ČR ZMENIŤ osnovy predmetu dejepis na všetkých typoch škôl v Českej republike. Zmena sa má týkať   najmä dvoch  udalostí v histórii.

  1. Vyškrtne sa ako príčina potopenia lode Titanic, ktorou bola jej zrážka s ľadovcom,  a nahradí sa dôvodom jej potopenia, ktorou  bola  sabotáž agentov cárskej tajnej služby v strojovni tejto lode.
  2. V rámci upevňovania transatlantických vzťahov s USA sa ako dôvod atentátu na prezidenta USA J.F. Kennedyho a jeho brata Roberta uvedie atentát zo strany tajnej služby bývalého Sovietskeho zväzu ako pomsta za zmarenú Karibskú krízu z roku 1962.

Ako sa agentúra JPP ďalej dozvedala, o podobnej myšlienke  sa v rámci solidarity s krokmi susednej Českej republiky uvažuje aj na Slovensku.

 

poznámka autora: Priznám sa, že sa smejem trápnosti tých, ktorí ma v diskusii pod blogom zosmiešňujú . Áno, ďakujem tomu diskutérovi, ktorý  ma priam  so „svojským“ pôžitkom upozornil na chybu v blogu za  čo mu ďakujem. Je to všetko fikcia a FASCINUJE ma, ako sa poniektorí dokážu rozčuľovať nad chybou, ktorú som mal v blogu. Nie som bez chyby, to nie, ale je mi poniektorých diskutujúcich ľúto…

Tringeld? Za čo? 1

28.07.2026

Po svojom presťahovaní sa do Bratislavy pred 17.rokmio, som si našiel pár miest – reštaurácii, kaviarní ktoré navštevujem rád pre ich atmosféru, jedlo či kávu. Jedným z takýchto podnikov je aj reštaurácia Jenny v Bratislave, neďaleko od zastávky električky č.3(zastávka Detvianska). Podľa recenzií na internete sľubovala dobré jedlo, dobrú atmosféru. V blogu [...]

Requiem za Bagolya

12.07.2026

Musel som sa smiať, keď som si spomenul na chvíle, ktoré sme spolu prežili. Zároveň aj plakať, keď som si po správe o Tvojej smrti naplno uvedomil, že sa už nič nové nestane…. Aký si bol? Ťažko Ťa charakterizovať, keďže som Ťa vnímal očami gymnazistu – Mladého, ako si ma zvykol volať. V tej januárový deň v roku 1993 som doniesol svoj prvý príspevok do [...]

Kto vlastne o nejaké digitálne euro žiadal? (Načo ho vôbec potrebujeme? )

06.07.2026

Vy ho určite nechcete, bežné rodiny tiež nie, ani malí podnikatelia. Dnes už môžete platiť mobilom, prsteňom, kartou, pre uľahčenie platieb máte QR kódy….. A, poniektorí „zástancovia modernosti“ sa budú určite smiať (nech sa páči!), ale zavedením digitálneho eura prídu o kontrolu nad svojimi vlastnými peniazmi!!! Áno, budete mať účet v banke na ktorý [...]

Štatistiky blogu

Počet článkov: 363
Celková čítanosť: 1346497x
Priemerná čítanosť článkov: 3709x

Autor blogu