Založ si blog

Radi zomierame?

 

Možno by Švejk  dnes povedal :“Tak nám zabili chřipku, pani Milerová.“ Chrípka nám skonala, nostalgicky si môžeme zaspomínať (vrátane mňa) na „krásne“ komplikácie, ktoré sme s ňou zažili. Ale v napchatej električke či autobuse MHD nám súčasnosť ponúka pri chuti(bolestiach v nohách) sadnúť si, netušené možnosti:   trochu zakašleme a problém vyriešený! A miesta habadej!!

Akú máme súčasnosť? Minister zdravotníctva, ktorý tak rád menuje hutníkov (česť ich práci!) za  riaditeľov nemocníc, je pred  zrútením, predseda vlády nám odišiel  „na medvede“, dokonca ani tie jeho statusy  na sociálnej sieti, už nie sú čo bývali. Korona  nám má útočiť, pandémia mysli nám rastie, ľudia sú voči sebe nevrlejší… Pozeral som si fotky vysmiateho Matelka na svatbe, ako inak, bez pyskplachty (pardon rúška). Množí sa nám udávanie:

150976156_1050782728744979_1996464424662396994_n.jpg (733×487) (fbcdn.net)

Pandémia? Mysle!

Za celé tie roky som sa zo žiadneho zdravotného problému nevysmieval, ani nespochybňoval jeho existenciu, ale korona?  To nie je ani na vysmievanie ani na spochybnenie, ale rovno na náboženstvo! Akoby sme ho nazvali? Svedkovia Kovidovi? Vraj sú nemocnice plné,  na sociálnej sieti sa objavujú videá, s doslova kvičiacimi deväťnástkami, ako im korona zmietla všetky životné plány… Plakať? Nie! Iba poľutovať a pousmiať sa nad neschopnosťou MLADÉHO človeka bojovať so zdravotným problémom!

Cíti korona výnimky?

Hráme sa tu na karanténu. „Náš“ Matelko si korzuje kade-tade, vicepremiér Holý chodí do Veľkej Británie  ako na hodiny klavíra a nič. Tá korona ( britská, juhoafrická, brazílska,  či najnovšie československá mutácia) ich obchádza! Žiadna karanténa, žiadne testíky…  Okrem vyjadrenia mikriobiologičky Pekovej, že tieto „mutácie“ sú nové  vírusy, sa mi žiada dodať, že „zmutovaná“ korona asi vycíti, kto je  „patrijec a pán“ a kto „plebs“ a nádejný otrok a podľa toho sadá a postihuje daného človeka svojou prítomnosťou….

Test za testom sa valí...

Na margo testovania koluje jedno memečko s textom:“ Testovanie bezpríznakových ľudí je akoby si panna robila tehotenský test.! Testy sa nakupujú o dušu spasenú a s dobrovoľnosti testovania, o ktorej hovorí aj letáčik z toho testovania v októbri 2020, sa stala dobrovoľnosť s nožom na krku… Fakt, že  sa jeho vyžadovaním pri kontrole (b.zerácii človeka) porušujú zákony (ich stále platné torzo) je asi nepodstatné… Stali sme sa už republikou, kde sa ľudia neboja zomierať?

 

Vie pravá ruka, čo robí ľavá? (Ako sa žije v hystérii IV) – život – Blog.Pravda.sk

Deň, keď (nad testovaním? ) aj nebo plakalo! (Ako sa žije v hystérii V) – život – Blog.Pravda.sk

Viete správne podplácať?

14.05.2024

Na skoro dennej báze sme zasypávaní informáciami ako ten či onen podpláca, dáva niekoľko desaťtisíc € za nejakú malú „protislužbičku…“ Jedna strana sa obhajuje, druhá naňu prstom priam inkvizítorsky ukazuje… Obyčajnému človeku ostanú niekedy oči pre plač, keďže tie úplatky tvoria minimálne jeho niekoľkomesačný príjem. A, [...]

Maléry jedného kandidáta (Ako sa správne drží taška? )

20.03.2024

Máme kandidátov. Známych, menej známych… Ale čo je najzábavnejšie, z niektorých bývalých politikov sa nám zrejme stávajú „kajúcnici“ a rozprávajú o tom, ako to v slovenskej politike v minulosti chodilo. O pár dní sú voľby prezidenta. Osobne sa na ne dívam cez prsty, ten „môj“ kandidát má malú šancu. Ale, ako by povedal optimista, šanca tam stále [...]

Ako zvíťaziť nad „modernosťou“?

19.03.2024

Vraj sme moderní. Máme rôzne technické výdobytky (výdobytky?), pomaly ani nemusíme vyjsť z domu, aj ten nákup nám dovezú…. Pokiaľ sa ale rozhodnete nakupovať po starom, čo je tiež zábava, tak idete do potravín osobne. Tmolíte sa medzi regálmi, v predajni znie pomalá muzika a pokiaľ nemáte zoznam, nakúpite aj čo by ste nechceli. Pri pokladni dlhý rad, tak [...]

Európsky parlament / Europarlament /

Je EÚ súca na radikálnu zmenu? A ako by (ne)mala vyzerať?

23.05.2024 19:00

Chceme suverénnejšie štáty so súčasným právom veta? Či silnejšiu a akcieschopnejšiu Úniu? Dokážeme sa zhodnúť na základných kontúrach fungovania EÚ? Zapojte sa do diskusie!

Maximilian Krah, Nemecko, AfD, eurovoľby

AfD stráca spojencov v Európe. Pobúrili ich výroky o SS, stranu vylúčili z frakcie v europarlamente

23.05.2024 18:35

Stranu Alternatíva pre Nemecko s okamžitou platnosťou vylúčili z frakcie v europarlamente (EP) a jej poslanci zrejme zostanú nezaradení aj po júnových voľbách do EP.

Bosna, Srebrenica

Valné zhromaždenie OSN schválilo medzinárodný deň na pamiatku genocídy v Srebrenici

23.05.2024 18:05, aktualizované: 18:39

Návrh vyvolal kritiku Srbska a v radoch bosnianskych Srbov

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič by si v prípade zvolenia do europarlamentu mandát neuplatnil, Šipoš s Mikulcom áno

23.05.2024 17:39

Matovič uviedol, že to Pollákovi prisľúbil v čase predstavovania kandidátky.