Založ si blog

Radi zomierame?

 

Možno by Švejk  dnes povedal :“Tak nám zabili chřipku, pani Milerová.“ Chrípka nám skonala, nostalgicky si môžeme zaspomínať (vrátane mňa) na „krásne“ komplikácie, ktoré sme s ňou zažili. Ale v napchatej električke či autobuse MHD nám súčasnosť ponúka pri chuti(bolestiach v nohách) sadnúť si, netušené možnosti:   trochu zakašleme a problém vyriešený! A miesta habadej!!

Akú máme súčasnosť? Minister zdravotníctva, ktorý tak rád menuje hutníkov (česť ich práci!) za  riaditeľov nemocníc, je pred  zrútením, predseda vlády nám odišiel  „na medvede“, dokonca ani tie jeho statusy  na sociálnej sieti, už nie sú čo bývali. Korona  nám má útočiť, pandémia mysli nám rastie, ľudia sú voči sebe nevrlejší… Pozeral som si fotky vysmiateho Matelka na svatbe, ako inak, bez pyskplachty (pardon rúška). Množí sa nám udávanie:

150976156_1050782728744979_1996464424662396994_n.jpg (733×487) (fbcdn.net)

Pandémia? Mysle!

Za celé tie roky som sa zo žiadneho zdravotného problému nevysmieval, ani nespochybňoval jeho existenciu, ale korona?  To nie je ani na vysmievanie ani na spochybnenie, ale rovno na náboženstvo! Akoby sme ho nazvali? Svedkovia Kovidovi? Vraj sú nemocnice plné,  na sociálnej sieti sa objavujú videá, s doslova kvičiacimi deväťnástkami, ako im korona zmietla všetky životné plány… Plakať? Nie! Iba poľutovať a pousmiať sa nad neschopnosťou MLADÉHO človeka bojovať so zdravotným problémom!

Cíti korona výnimky?

Hráme sa tu na karanténu. „Náš“ Matelko si korzuje kade-tade, vicepremiér Holý chodí do Veľkej Británie  ako na hodiny klavíra a nič. Tá korona ( britská, juhoafrická, brazílska,  či najnovšie československá mutácia) ich obchádza! Žiadna karanténa, žiadne testíky…  Okrem vyjadrenia mikriobiologičky Pekovej, že tieto „mutácie“ sú nové  vírusy, sa mi žiada dodať, že „zmutovaná“ korona asi vycíti, kto je  „patrijec a pán“ a kto „plebs“ a nádejný otrok a podľa toho sadá a postihuje daného človeka svojou prítomnosťou….

Test za testom sa valí...

Na margo testovania koluje jedno memečko s textom:“ Testovanie bezpríznakových ľudí je akoby si panna robila tehotenský test.! Testy sa nakupujú o dušu spasenú a s dobrovoľnosti testovania, o ktorej hovorí aj letáčik z toho testovania v októbri 2020, sa stala dobrovoľnosť s nožom na krku… Fakt, že  sa jeho vyžadovaním pri kontrole (b.zerácii človeka) porušujú zákony (ich stále platné torzo) je asi nepodstatné… Stali sme sa už republikou, kde sa ľudia neboja zomierať?

 

Vie pravá ruka, čo robí ľavá? (Ako sa žije v hystérii IV) – život – Blog.Pravda.sk

Deň, keď (nad testovaním? ) aj nebo plakalo! (Ako sa žije v hystérii V) – život – Blog.Pravda.sk

Kto je za výbuchom, Rusi? (aj z archívov)

19.04.2021

Gradujúca rusofóbia dosauje posledné dni priam výšiny nebeské. Ruská federácia (RF)je pomaly obviňovaná zo všetkého, čo sa v šustne srdci Európy, ale aj v Albione . Posledné dni sme svedkami diplomatického ping-pongu medzi Českou republikou a RF, keď si navzájom obe krajiny vyhosťujú diplomatov. Niečo ako (priam peklom dýchajúcu) pochvalu za tento ich [...]

Budú potrebovať aj veveričky negatívny test?

14.04.2021

Druhý deň v pote tváre rokuje Pandemická komisia (PAKO) a investigatívcom agentúry JPP sa podarilo získať jej utajený program rokovania. Podľa priebežných informácií sa rokuje o tom, či by nebolo dobré otestovať aj veveričky, nakoľko pre človeka je pobyt v prírode možný len s negatívnym testom, podobne skontrolovať aj bezinfekčnosť stromov tam [...]

Na východnej fronte kľud a veľa nového

13.04.2021

Dlhodobé krútenie chvostíkom a napínanie svalov zo strany východného suseda štátu voči Rusku zrejme skončilo!!! Podľa investigatívcov z agentúry JPP a dokumentu, ktorý sa im podarilo získať, sa napätie medzi Ruskom a Ukrajinou skončilo. Ukrajinský prezident sa ospravedlnil prezidentovi Ruska za napínanie svalov a silné reči, ktoré mal na adresu Ruska. [...]

cyklisti bicykle bicyklovanie bicykel

Nemecko schválilo plán rozvoja cyklodopravy, chce sa stať "krajinou bicyklov"

21.04.2021 20:24

Stratégia má za cieľ zvýšiť o polovicu v najbližších desiatich rokoch počet ciest na bicykli každého obyvateľa Nemecka - z priemerných 120 na 180 ročne.

Jakub Kulhánek

Česko žiada návrat všetkých zamestnancov ambasády v Moskve

21.04.2021 19:28, aktualizované: 21:14

V opačnom prípade plánuje Česko vyhostiť ďalších pracovníkov ruskej ambasády v Prahe.

ameriská ambasáda moskva

Rusko vypovedalo desiatich zamestnancov americkej ambasády v Moskve

21.04.2021 19:14

Rusko tak urobilo v reakcii na podobný krok Washingtonu z minulého týždňa.

Stromček / Smrek / Sadenie /

V banskobystrických mestských lesoch vysadia vyše 15-tisíc stromov, pomáhajú i deti z klubu Mravenisko

21.04.2021 18:51

Vďaka práci zamestnancov organizácie Mestské lesy patrí mesto pod Urpínom k najzelenším na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 562553x
Priemerná čítanosť článkov: 3252x

Autor blogu