Založ si blog

Radi zomierame?

 

Možno by Švejk  dnes povedal :“Tak nám zabili chřipku, pani Milerová.“ Chrípka nám skonala, nostalgicky si môžeme zaspomínať (vrátane mňa) na „krásne“ komplikácie, ktoré sme s ňou zažili. Ale v napchatej električke či autobuse MHD nám súčasnosť ponúka pri chuti(bolestiach v nohách) sadnúť si, netušené možnosti:   trochu zakašleme a problém vyriešený! A miesta habadej!!

Akú máme súčasnosť? Minister zdravotníctva, ktorý tak rád menuje hutníkov (česť ich práci!) za  riaditeľov nemocníc, je pred  zrútením, predseda vlády nám odišiel  „na medvede“, dokonca ani tie jeho statusy  na sociálnej sieti, už nie sú čo bývali. Korona  nám má útočiť, pandémia mysli nám rastie, ľudia sú voči sebe nevrlejší… Pozeral som si fotky vysmiateho Matelka na svatbe, ako inak, bez pyskplachty (pardon rúška). Množí sa nám udávanie:

150976156_1050782728744979_1996464424662396994_n.jpg (733×487) (fbcdn.net)

Pandémia? Mysle!

Za celé tie roky som sa zo žiadneho zdravotného problému nevysmieval, ani nespochybňoval jeho existenciu, ale korona?  To nie je ani na vysmievanie ani na spochybnenie, ale rovno na náboženstvo! Akoby sme ho nazvali? Svedkovia Kovidovi? Vraj sú nemocnice plné,  na sociálnej sieti sa objavujú videá, s doslova kvičiacimi deväťnástkami, ako im korona zmietla všetky životné plány… Plakať? Nie! Iba poľutovať a pousmiať sa nad neschopnosťou MLADÉHO človeka bojovať so zdravotným problémom!

Cíti korona výnimky?

Hráme sa tu na karanténu. „Náš“ Matelko si korzuje kade-tade, vicepremiér Holý chodí do Veľkej Británie  ako na hodiny klavíra a nič. Tá korona ( britská, juhoafrická, brazílska,  či najnovšie československá mutácia) ich obchádza! Žiadna karanténa, žiadne testíky…  Okrem vyjadrenia mikriobiologičky Pekovej, že tieto „mutácie“ sú nové  vírusy, sa mi žiada dodať, že „zmutovaná“ korona asi vycíti, kto je  „patrijec a pán“ a kto „plebs“ a nádejný otrok a podľa toho sadá a postihuje daného človeka svojou prítomnosťou….

Test za testom sa valí...

Na margo testovania koluje jedno memečko s textom:“ Testovanie bezpríznakových ľudí je akoby si panna robila tehotenský test.! Testy sa nakupujú o dušu spasenú a s dobrovoľnosti testovania, o ktorej hovorí aj letáčik z toho testovania v októbri 2020, sa stala dobrovoľnosť s nožom na krku… Fakt, že  sa jeho vyžadovaním pri kontrole (b.zerácii človeka) porušujú zákony (ich stále platné torzo) je asi nepodstatné… Stali sme sa už republikou, kde sa ľudia neboja zomierať?

 

Vie pravá ruka, čo robí ľavá? (Ako sa žije v hystérii IV) – život – Blog.Pravda.sk

Deň, keď (nad testovaním? ) aj nebo plakalo! (Ako sa žije v hystérii V) – život – Blog.Pravda.sk

Vyzerá ako žena, ale necíti sa ako žena! Kto je to?

20.12.2022

„Republika práva, kde chce každý práva,“ to prvé právo sa zmenilo na akýsi prečudesný hybrid, ktorého symbolom boli poslednpé dva roky obušok a pokuta 1659€. Vraj za nedodržiavanie „protipandemických opatrení“. Vo volebných miestnostiach sa „odporúčalo“ dodržiavať odstupy, ale v takej MHD bola hlava na hlave… Ale nie o tom som chcel, to je [...]

DALI BY STE SI REZEŇ Z 3D TLAČIARNE ČI LABORATÓRIA?

14.11.2022

S odstupom času sa mi javí film „Krídielko alebo stehienko“ v hlavnej úlohe s L.Funesom, v postave vydaveteľa známeho gastronomického sprievodcu Charlesa Duchemina, ako humorne spracovaná realita dnešných dní Podľa neho je „jedlo jedna zo slávnych tradíc sladkého Francúzska.“ Za tento postoj má medzi majiteľmi reštaurácii nepriateľov, z ktorých najväčší je [...]

Prvý mimozemšťan v SR konečne odfotený! !! (Podarilo sa s mimozemšťanmi nadviazať kontakt? )

02.11.2022

S nesmiernou radosťou a hrdosťou na investigatívny tím agentúry JPP vám prinášame foto prvého mimozemšťana v SR, ktorého náš fotoreportér odfotil pri platení v jednom zo supermarketov v Košiciach. Zo začiatku si aj náš fotograf myslel, že ide o pozostatok Helloweenu – nejakého zabudnutého účastníka párty, avšak pri pokuse o nadviazanie spojenia s ním [...]

Roman Mikulec, Igor Matovič, Eduard Heger, parlament, odvolávanie, ôsmy pokus

Sulík o kauze Mikulca: Patrí k najslabším ministrom. Líder KDH očakáva, že Čaputová prevezme kormidlo

02.04.2023 13:30

Podľa Sulíka je smiešne, že si chce Mikulec dorobiť previerku dodatočne.

USA Trump obvinenie čin trestný exprezident

Do cely? Rovno a doľava. V USA sa žartuje na Trumpov účet. Tarantino: Konečne vyhral v hlasovaní. Poroty

02.04.2023 12:45

Hneď niekoľko vtipov sa týka Trumpovej niekoľkosekundovej role vo filme Sám doma 2.

sulík

KDH postaví vlastného kandidáta na prezidenta, SaS podporí Čaputovú

02.04.2023 12:11

Sulík označil KDH za prijateľného partnera pre SaS, vie si predstaviť ich povolebnú spoluprácu.

Nemecko, Drážďany, autobusy, poľské autobusy, nehoda

Ťažká dopravná nehoda si v nemeckom Durínsku vyžiadala sedem životov

02.04.2023 11:21

Traja ďalší ľudia navyše utrpeli zranenia, dvaja z nich sú v ohrození života.