Založ si blog

Bojíme sa minulosti lll. ?

 

 

Áno, bojíme sa, máme panický strach! Na niektoré závažné udalosti bol vytvorený jediný názor, z ktorého ako z jediného „správneho“ nemôžeme vybočiť. Napríklad pri jazdeckom súsoší Márie Terézie z roku 1897. Pamätám si, ako pred pár rokmi bola na nábreží Dunaja v Bratislave jej zmenšená replika. Podľa mňa nenásilne zapadala do prostredia a bola dôstojnou pripomienkou tejto panovníčky… Horšie to už bolo s pamätníkmi a bustami ako pripomienkami ľudí, ktorí sa viac či menej zapísali do histórie Slovenska… Máme jedincov, ktorí sa svojimi „spanilými“ jazdami snažia svojmu okoliu vnútiť svoju predstavu chápania minulosti a podávať svoj, mnohokrát, svojrázny výklad minulých období Z exhibicionizmom a žiaľ s veľkou mediálnou pozornosťou aj pre svoje „sociálne“ experimenty (prechádzka chlapa v svadobných šatách na Hlavnej ulici v Košiciach). Áno, uhádli ste, reč je o dvojici Kalmus – Lorenc. Títo „umelci“, hrdiaci sa kontaktmi na najvyššie kruhy tohto štátu, riešili či riešia pod zásterkou boja proti totalitným ideológiám svoje neurózy z predstaviteľov napr. vojnovej Slovenskej republiky, Červenej armády, či zo spomienkových búst predstaviteľov komunistického režimu niekoľkými spôsobmi : obhádžu pamätné dosky blatom, vysekajú z pamätníkov kosáky s kladivami a hviezdami či počastujú busty červenou farbou a „lichotivými „ nápismi. Za tú poslednú – bustu V.Biľaka, ktorej sa ušlo zrejme vedro červenej farby a hanlivý nápis, dostali podmienku a náhradu škody. Ich vyčíňanie a „boj“ proti niekomu či niečomu má od demokratického vyjadrenia svojho názoru (v poriadku, že nesúhlasného) na kilometre ďaleko… Rusofóbia už začína byť otravná a priam mantrické omieľanie že Rusko je náš nepriateľ je na psychiatriu tých, ktorí takéto niečo hlásajú. Prebieha presvedčovanie a gumovanie pamäte, že podiel niekdajšieho Sovietskeho zväzu na oslobodení je zanedbateľný… Priznám sa, že čakám, kedy začneme byť gumovaní a presviedčaní, že napr. Bratislavu oslobodili vojaci USA, len išlo o špeciálnych vojakov, ktorí pôsobili v utajení a perfektne hovorili po rusky a mali ruské mená. Strach je evidentný a Overtonove okná (technika manipulácie) sa naplno otvárajú… Necháme ich, nech sa otvoria naplno, alebo s tým niečo urobíme???

Vyzerá ako žena, ale necíti sa ako žena! Kto je to?

20.12.2022

„Republika práva, kde chce každý práva,“ to prvé právo sa zmenilo na akýsi prečudesný hybrid, ktorého symbolom boli poslednpé dva roky obušok a pokuta 1659€. Vraj za nedodržiavanie „protipandemických opatrení“. Vo volebných miestnostiach sa „odporúčalo“ dodržiavať odstupy, ale v takej MHD bola hlava na hlave… Ale nie o tom som chcel, to je [...]

DALI BY STE SI REZEŇ Z 3D TLAČIARNE ČI LABORATÓRIA?

14.11.2022

S odstupom času sa mi javí film „Krídielko alebo stehienko“ v hlavnej úlohe s L.Funesom, v postave vydaveteľa známeho gastronomického sprievodcu Charlesa Duchemina, ako humorne spracovaná realita dnešných dní Podľa neho je „jedlo jedna zo slávnych tradíc sladkého Francúzska.“ Za tento postoj má medzi majiteľmi reštaurácii nepriateľov, z ktorých najväčší je [...]

Prvý mimozemšťan v SR konečne odfotený! !! (Podarilo sa s mimozemšťanmi nadviazať kontakt? )

02.11.2022

S nesmiernou radosťou a hrdosťou na investigatívny tím agentúry JPP vám prinášame foto prvého mimozemšťana v SR, ktorého náš fotoreportér odfotil pri platení v jednom zo supermarketov v Košiciach. Zo začiatku si aj náš fotograf myslel, že ide o pozostatok Helloweenu – nejakého zabudnutého účastníka párty, avšak pri pokuse o nadviazanie spojenia s ním [...]

Antony Blinken / Miroslav Wlachovský /

Blinken označil Slovensko za kľúčového spojenca v NATO a partnera

01.06.2023 23:36

Americký minister zahraničia to uviedol na neformálnom zasadnutí Severoatlantickej rady v Osle, kde sa stretol aj so šéfom slovenskej diplomacie Miroslavom Wlachovským.

jadrová zbraň strela nuclear

USA ďalej obmedzujú spoluprácu s Ruskom po jeho pozastavení účasti na jadrovej dohode

01.06.2023 23:25

Ide o ďalšiu reakciu na februárové rozhodnutie Ruska pozastaviť účasť na dohode Nový START, ktorá obmedzovala počet aktívnych jadrových zbraní a ich nosičov.

USA / Vlajka / Diplomacia /

USA otvoria svoje prvé diplomatické zastúpenie severne od polárneho kruhu

01.06.2023 23:07

USA, Rusko, ako aj Čína čoraz viac vnímajú Arktídu ako strategickú oblasť, pretože klimatická zmena spôsobujú úbytok ľadu v Severnom ľadovom oceáne.

Kim Čong un

Juhokórejská tajná služba: Kim Čong-un váži 140 kíl a má vážne poruchy spánku

01.06.2023 22:57

Tajná služba sa zaoberá aj možnosťou, že sa Kim dostane do "začarovaného kruhu" väčšej závislosti od alkoholu a nikotínu, prípadne že sa jeho nespavosť ešte zhorší.