Založ si blog

Staneme sa číslami? II.

Vitajte v dobe číselnej

 

Podľa návrhu zákona bude mať každá osoba ministerstvom vnútra pridelený jedinečný identifikátor fyzickej osoby – BIFO. Mal by byť tvorený z náhodného desaťmiestneho čísla, generovaného kryptografickým kľúčom. Identifikátor teda vznikne utajeným postupom a počas života človeka bude nemenný a uvedený v dokladoch osoby.

Pri vybavovaní pasu či pri žiadostiach o prídavok na dieťa tak namiesto rodného čísla bude žiadateľ uvádzať BIFO. „Jedným z dôvodov je chybovosť pri prideľovaní rodného čísla a neželané duplicity, ktoré spôsobujú v reálnom živote problém najmä občanovi,“ vysvetlil tlačový odbor ministerstva vnútra.

 

Ďalším podľa rezortu je možnosť zneužitia osobných údajov, ktoré rodné číslo obsahuje. „Je možné z neho zistiť vek a pohlavie nositeľa, čo pri hromadnom spracovaní môže poskytnúť pre určité subjekty zaujímavé informácie s komerčným využitím,“ pripomenul tlačový odbor.

 

Malé Rotschildovo?

Vraj nám môžu zneužiť osobné údaje! Čo by na to asi povedal vojak Švejk? Asi by sa z absurdností, ktorými je tak presýtená táto doba naozaj zbláznil.BIFO, ako sa má vraj tento geniálny vynález volať, tento zhluk desiatich čísiel, ktoré z človeka urobia dojnicu, nás má vraj ochrániť od zneužitia osobných údajov.Hurá, poďme ochraňovať, keď muži a ženy definitívne splynú do jednej masy čísiel, z ktorej už fakt nerozoznáme muža, ktorý sa plieska do hrude a vypchatých pŕs, že jeho právom je byť ženou. Stratia sa aj definitívne ženy, z ktorých niektoré budú pobláznené kadejakými teóriami, a budú považovať všetkých mužov za stelesnené zlo. A to ani nehovorím o nezmyselných výdavkoch, ktoré si tento výstrelok vyžiada . Hovorilo sa o niečo vyše 200 miliónoch eur!!! Stali sme sa malým Rotschildovom???

 

„Malý“ súboj s bankou II

07.05.2021

Banky sú „zaujímavé“ inštitúcie, ich, nazvime to, produkty (napr. hypotéka), sú zdrojom vnútorného napätia, či bude v daný mesiac dostatok peňazí na jej úhradu. Osobne som si nemyslel, že zdrojom napätia budú obyčajné drobné euro centy, ktoré pekne napočítané a roztriedené podľa nominálnej hodnoty donesie človek do banky. Keďže v tej [...]

Výsmech (vy)volených III ?

05.05.2021

A tak sa nám smejú, moralistické litánie nám prednášajú, do Dubaja, Vysokých Tatier či napríklad na očkovanie sa tlačia, aj keď posledný prípad nie je z kategórie volených zástupcov. Faktom ostáva, že si títo (žiaľ) (vy)volenci robia z obyčajného človeka prču… Niekoľkokrát denne máme na podnose, aká hrôza nám tu má zúriť, ako sa máme [...]

Budeme jesť červíky? (Je klobása v ohrození? )

05.05.2021

Priznám sa, že skutočne neviem, či sa mám smiať alebo plakať! Po ováciách a ódach, čo všetko priniesol Slovensku vstup do EÚ sa objavila správa, ( Brusel to definitívne odklepol: Budeme jesť hmyz, larvy a riasy! (pluska.sk) foto: plus1 deň podľa ktorej „Krajiny EÚ odsúhlasili, aby sa žlté červy považovali za potraviny. Môžu ich pre nás začať mlieť do [...]

medveď domaniža

Okolo Hrebienka sa túla medvedica, odborníci varujú pred kŕmením

16.05.2021 17:08

Envirorezort vyzýva všetkých návštevníkov Tatier, aby sa správali zodpovedne a divoké šelmy nelákali na potravu, nefotili sa s nimi a zbytočne ich neprovokovali.

Ján Mikas

Od pondelka slobodnejší, bez zbytočných testov. Čo platí vo vašom okrese

16.05.2021 17:00

Covid automat už neráta s pravidelným testovaním. „Testovanie prešlo veľkými zmenami a je zbytočné testovať tam, kde netreba,“ ozrejmil hlavný hygienik Ján Mikas. Čo platí od pondelka 17. 5. pre jednotlivé okresy?

cigániková

Bittó Cigániková: Vo veci úpravy väzby sa rodí kompromis, hlasovanie sa posunie

16.05.2021 14:13, aktualizované: 15:10

Poslanec Gyimesi (OĽANO) tvrdí, že klub bude v pondelok diskutovať o kolúznej väzbe.

remišová

Remišová verí, že v koalícii prejde vládny návrh o kolúznej väzbe

16.05.2021 13:22, aktualizované: 16:02

V súvislosti s oponentom v diskusii Ladislavom Kamenickým, skonštatovala, že Smer vyvíja obrovský tlak na to, aby sa z väzby dostali jeho nominanti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 179
Celková čítanosť: 582581x
Priemerná čítanosť článkov: 3255x

Autor blogu