Založ si blog

Európske hodnoty? Čo je to?

Európske hodnoty? Čo je to?

A tak sa nám blížia parlamentné voľby. Minulý rok časť politického spektra rozsekla dilemu, čo s „prieskumami“ preferencií jednotlivých strán a jednoducho sa zákonom 50 dní pred parlamentnými voľbami zakázali. Priznám sa, že som zaplesal, lebo určitá časť voličov má úžasnú sklerózu pri politikovi, ktorý svoje daňové prehrešky oľutoval a doplatil. Ľútosť bola zrejme účinná, lebo ešte behá po slobode…. Ďalší z politikov sa ani za ten svet nevedel rozhodnúť, či tú demisiu má podať alebo nie. Pár dní držal všetkých v šachu, aby sa nakoniec rozhodol, že je na fleku, ktorý mu akosi prirástol k srdcu a neopustí ho. A demisiu nám stiahol. Fakt, že taký úkon zákony nepoznajú bol nepodstatný. A horko zaplakal pred národom, akú bez predvolebných prieskumov utrpia „jeho ľudské práva na informácie“ silnú traumu!!! Toť ďalší z politikov sa sväto –sväte snaží presvedčiť, že ono to zadlžovanie štátu bude dobré, aspoň sa z toho vystavajú diaľnice. Ale je rok 2020 a diaľnica z Bratislavy do Košíc mala byť už v 2010. Holt, kalendár je mrcha a tým rokom musíme dohovoriť, aby tak rýchlo neplynuli….

Spoločnosť je v úžasnom názorovom chaose a jednoducho väčšina z nej NEVIE prijať odlišný názor od svojho vlastného a kriminalizujú ľudí, čo neveria v ich liberálnu ideológiu. Fašouni z radov solaris (ich „ servery“) ho akosi nedokíážu akceptovať… Začína (žiaľ) prevládať v ekonomike nielen názorový smer o tom, že slabší (dôchodcovia, ZŤP, osamelo žijúci ľudia ) si nezaslúžia pomôcť. Začínajú prevládať názory o (najmä) fyzickom kulte zdravého človeka… Inak povedané: AKOKOĽVEK zdravotne postihnutý človek je NA príťaž a nemalo by sa im pomáhať. Výsledkom tohto ich „snaženia“ bola aj niekoľkokrát situácia, ktorú som zažil, keď sa v očiach starobného dôchodcu objavili slzy, keď mu n a zaplatenie plnej sumy jeho“ nákupu“ 6rožkov, dve nátierky, nejaký cukor či soľ) chýbalo … 10centov!!! V tej chvíli som mal chuť naplno zakričať slová jedného „lídra“, milovníka cudzích pozemkov, o tom, aká sme úspešná krajina, v ktorej vyše 800 000 ľuďom klope na dvere núdza s veľkým N…

. Neoliberáli sú v ekonomike presvedčení, že slabší si nezaslúžia pomôcť a vlastne by ich mal eliminovať voľný trh…

„Dezinformácie“ naše každodenné a boj nielen proti nim

Tohtoročná predvolebná kampaň je mimoriadne agresívna, čo sa vyjadrení alebo bilboardov týka. Tak sa pred vvoľbami jeden milovník 5g bieleho snaží presvedčiť, že vlastne drogy sú nevinnou detskou zábavkou a sú vlastne prospešné… Z bilboardov hlása „Poďme do nich“. Aj jeho prívrženci hulákajú na PREDvolebných mítingoch reálnej politickej strany a vlastne celé ich úsilie spočíva presvedčiť človeka, aby neotváral chladničku, aby naňho nevyskočil nejaký fašoun. Druhá strana reaguje videami, ktoré (vraj) alternatívu zobrazuje ako rozhádaných škôlkarov… Ono čítanie aj alternatívy, ktorej sa venujem vyše 20 rokov má svoje čaro. Nech robia čokoľvek, tí „správni“ demokrati – trusty kameňovej slušnosti ma nepresvedčia, že konkrétne v SR je dôveryhodný denník, ktorý hneď na úvodnej strane vyrukuje s palcovým nadpisom :“Pedofili nie sú zločinci,“ Hmm, slušnosť ako z partesu, presnejšie z Oveertonových okien (technika manipulácie).

A úplne najzarážajúcejšie je, keď sa najmä mladšiu a najmladšiu generáciu po roku 1989   snažia presvedčiť, že za mobil, hamburger či nové „najky“ vlastne vďačíme amíkom, ktorí nás oslobodili. A podobne, že príslušnosť či už ku štátu, národu, je niečo strašné!!!

Čo na záver? Voľby tu máme o chvíľu! Voľme srdcom a rozvážne, aby sme sa o chvíľu nečudovali importu niečoho, čo je obalené slovami „EURÓPSKE hodnoty.“ Priznám sa, aj napriek mojej výzve na sociálnej sieti, čo sa pod týmto tajomnými slovami skrýva, mi nikto dodnes nedal odpoveď. Ale pri pohľade na vývoj v Grécku, Taliansku, Nemecku, Švédsku či Francúzsku, mám z tohto slovného spojenia strach!!!

Ako kope umierajúci kôň? (Všetci prezidenti naši)

31.01.2024

Naši? Už dávnejšie som na margo otázky prezidenta uviedol knihu „Kandidát“ od autorskej dvojice Michal Havran a Maroš Hečko… Ponechajme teraz stranou kontroverzie, ktoré prináša jeden zo spoluautorov. Kniha ponúka niekoľko otázok a aj odpovedí. Prvou z nich môže byť odpoveď na otázku ako sa neznámy kandidát dostane do kresla prezidenta republiky. [...]

„Lepia“ sa hoaxy?

30.01.2024

Mali sme tu reklamu, podľa ktorej si treba dávať bacha na nekjaké „hoaxy“, ktoré sa vraj majú na človeka prilepiť. Nebudete mi veriť, na mňa sa nelepia! Prečo? Pri (termínom IT vyjadrené v terabajtoch) informáciách, sa snažím si zachovať otvorenú myseľ a brať nejakú informáciu nie hneď ako hoax, zjednosušene blbosť, ale akože tá informácia existuje [...]

Ako sa odpútava pozornosť. .. ?

26.01.2024

V SR sa hráme na objektívne médiá. Hráme sa tu, respektíve niektorí si osobujú rolu inkvizítorov a podsúvajú ľuďom dojem, akoby v tomto parlamente či vláde sedeli odsúdení ľudia. Prezumcia neviny sa stala pojem neznámy, ale dôležité je podprahovo ľuďom podsúvať že zrušenie nejakej inštitúcie ohrozí právny štát. Osobne sa pýtam: posledné tri roky sme tu mali [...]

Republika / Milan Uhrík /

Hnutie Republika si na sneme opätovne zvolilo za predsedu Milana Uhríka

25.02.2024 22:08

Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb.

Izrael, Gaza

Netanjahu: Izrael bude po zásahu v Rafahu niekoľko týždňov od úplného víťazstva

25.02.2024 21:27

Izraelský premiér uviedol, že žiadna dohoda ofenzíve v meste Rafah nezabráni.

Srbsko, Kosovo, Aleksandar Vučič

Chorvátsky šéf diplomacie označil srbského prezidenta Vučiča za bábku Ruska. Belehrad protestuje

25.02.2024 21:09

Ide o najnovší spor medzi susednými krajinami, medzi ktorými panuje napätie po väčšinu času od krvavého rozpadu Juhoslávie v 90. rokoch.

gašpar tibor, gašpar pavol

Gašpar: Môj syn spĺňa predpoklady na šéfa SIS

25.02.2024 20:49

Poslanec Juraj Krúpa nevie, na základe čoho má Gašpar danosti a predpoklady byť šéfom SIS. "Je tam viac otáznikov ako odpovedí," povedal.