Založ si blog

Chcete zbohatnúť?

 

Priznám sa, že by to bolo fajn, keby? Pokiaľ by pri takýchto snahách nešlo skoro vždy o krk. Keď som pred časom písal na blogu krátky článok o nigérijských listoch,  ktoré sa ani sopeľ ťahajú už od polovice 90-tych rokov minulého storočia a sľubujú  šialené prachy, ktoré mohol dostať v podstate za nič. Čiže, inak  povedané: skoro zadarmo a bez vážnejšieho pohnutia prsta. Stačilo len tak „málo“, ako poslať svoje osobné údaje, či, ak ste sa rozhodli do Nigérie, či podobnej destinácie v Afrike vycestovať, mohli ste pri veľkom šťastí skončiť s poriadnym výpraskom a o pár tisíc(ešte korún) ľahší. Tentokrát idú na to títo černoškovia rafinovanejšie.

Dám vám ale jednu hádanku: čo na niektorých chlapov zo strednej Európy zaberá najviac? Ženy – černošky, alebo aspoň kreolky. A nevedno ako, ale takáto jedna černoška mi skoro vyznáva lásku. Neviem ako, neviem prečo, keď som s ňou v živote neprišiel do kontaktu. Posúďte sami:

              Dobrý deň, môj najdrahší priateľ.
Mám tú česť stretnúť sa s tebou, a ako sa vám dnes darí?
Moje meno je Amina Omar Nkaje, jeden mladý dievča 23 rokov, ľahko sa, úprimná, starostlivá, zdvorilý, pokorný, milujúci, kľudný a hľadanie zrelý človek s dobrým zmyslom pre humor a lásky, skôr vidieť to ako spôsob, ako zábavy, videl som váš profil na webe pri prehliadaní, a rozhodol sa kontaktovať vás. Budem rád, aby sme boli priatelia. Prosím kontaktujte ma na vyššie uvedenej e-mailovú adresu, budem podrobnosti viac o seba, aby vás na môj ďalší odpovede na teba taky. dúfam, že počujem od vás najprv. Vďaka a Boh ti žehnaj. Pekný deň.
So srdečným pozdravom.
Amina
Podobne ladený mail ma v situácii, (vtedy snúbenicu) nadovšetko milujem, poriadne napálil. Aj som jej odpísal, možno som urobil chybu, v zmysle, aby mi dala pokoj, že mám svoj život a nehodlám na ňom nič meniť, ale? Kým prvý mail bol „oťukávací,“ druhý mal vzbudiť ľútosť, keď sa v ňom uvádzala opis údajnej smrti pisateľkiných rodičov, ktorých  zabili povstalci. Tretí mail sa ukázal, ako…Posúďte ale sami: „Chcem sa vrátiť do môjho štúdia, pretože som len navštevoval môj prvý rok pred tragickou udalosť, ktorá viedla k môjmu je v tejto situácii teraz došlo. Prosím, vypočujte si toto (prosím, to je tajomstvo, medzi mnou a vami), mám zosnulého otca výpis z účtu a úmrtný list tu so mnou, ktorý som vám pošle neskôr, pretože keď bol nažive, že uloží niektoré sumy peňazí v banke Spojenom kráľovstve, ktoré on používal moje meno ako najbližší príbuzný, dotknutá suma je £ 9,7 miliónov britských libier (deväť miliónov sedemsto tisíc britských libier)
         Takže budem rád, aby ste mi pomohol previesť tieto peniaze na svoj účet a od nej môžete poslať nejaké peniaze pre mňa, aby mi cestovanie dokumenty a letenky na prísť na stretnutie s vami. Stále som to tajomstvo ľudí v tábore, pretože sa bojím stratiť tieto peniaze, ak dostane o tom vedieť. Takže vzhľadom na vyššie uvedené budem rád, aby ste udržať pre seba a nevrav to nikomu Bojím sa straty môjho života, a peniaze, keď ľudia dostane o tom vedieť…“Ako „bonus“ boli priložené fotografie Afričanky, asi autorky .

Toľko zo zatiaľ posledného mailu…

Čo vy na to?

PS: Môžem spať pokojne! Podľa posledného mailu z 23:37 ide o  modifikované tzv.Nigérijské listy, s využitím dievčat a žien, ktoré sa snažia vo vás zbudiť ľútosť a ochotu pomôcť mnohokrát svojim fiktívnym tragickým osudom… Takže môžem spať pokojne, že som žiadnej černoške v minulosti nezlomil srdce a ona mi tu teraz bude vyplakávať a ponúkať modré z neba. Ďakujem, neprosím… Toto sa celé udialo ešte v rokiu 2010. To som ale netušil, že táto „kauza“ a možnosť „zbohatnúť!budú mať pokračovanie o rovných 8 rokov! Ale o tom  až v ďalšom blogu…

 

Lapá Karol IV. po dychu? (Malý bordel v počte pohlaví I. )

16.07.2024

Keď Karol IV zakladal svojou listinou v roku 1348 po ňom pomenovanú univerzitu v Prahe, určite netušil do akých absurdností sa svet dostane a čo za absurdity sa budú diať na pôde “jeho” univerzity. Prešlo pár storočí, až sme sa dostali do dnešných dní. Niektorí jedinci majú priam ukážkový chaos v počte pohlaví a kričia o dušu spasenú tej skupine, ktorá mala, [...]

O starostiach a “starostiach”.

14.07.2024

Do kategórie “starosti” radím dovolenku. Nie je to starosť, ale predvádzanie sa…. Opantaní peniazmi, konzumom, máme niektorí akosi v láske sa predvádzať… V rôznych anketách v tv či rozhlase o cenách v obchodoch tu odznieva kadečo, zosumarizovane povedané: človek má pocit z blížiacej sa pohromy, ktorá sa má na nás rútiť. “Starosť” [...]

Hlavné motto – žobri?

27.06.2024

K výročiu novembra 1989 chýba síce pár mesiacov, avšak reportérom investigatívneho oddelenia agentúry JPP (jedna pani povedala) sa už teraz podarilo získať zatiaľ predbežné návrhy pamätnej mince k udalostiam 17.11.1989. Predloha vychádza podľa autora predbežného grafického návhu mince z námetu použitého na korunovej československej minci – kľačiacej ženy s [...]

polizei, rakúsko

Vo viedenskom hoteli našli telo 29-ročného Slováka, niekto ho asi dobil na smrť

24.07.2024 16:54

Spomínaný hotel sa nachádza iba 200 metrov od policajnej stanice.

hrad, Devin, rekonstrukcia, oprava

Pomsta za vlaňajšok? Taraba chce na „strategických pamiatkach“ vidieť slovenskú vlajku, Vallo mu Devín nepredá

24.07.2024 16:53

Mesto do rekonštrukcie a údržby hradu investovalo státisíce eur, kvalitu služieb potvrdzuje aj neustále rastúca návštevnosť Devína.

Hladomor / Potravinová kríza /

Hladom vo svete trpelo vlani 733 miliónov ľudí, každý jedenásty obyvateľ Zeme

24.07.2024 16:43

Situácia sa výrazne zhoršila počas pandémie covidu.

Věra Jourová

Jourová: Eurokomisia začne voči Slovenku konanie, ak bude pokračovať v zákone o mimovládkach

24.07.2024 16:40

Bola som v Bratislave a vyjadrila som sa k tomu veľmi jasne," uviedla Jourová.