Príručka pre voličov – flegmatikov

 

Nakoľko sa nám blíži volebný rok 2020, diskusie sa točia okolo zrušenia najmenších eurových mincí, „ migrantoch“, Turecku, Sýrii… Ako teda postupovať pred a pri voľbách?

1. V hojnej miere navštevovať predvolebné mítingy kandidátov či strán (nezáleží od druhu volieb).

2. Čo najviac treba konzumovať tam podávaný guláš, klobásku či cigánsku pečienku!

Odôvodnenie: Občania sa (nie raz) dali okašľať rozhodnutiami politikov, čiže uvedené jedlo majú už dávno predplatené!!!

3. Nepohrdnúť žiadnymi suvenírmi, ako sú kľúčenky, perá či zapaľovače. A brať v čo najväčšom množstve letáky so sľubmi.

Odôvodnenie: Kľúčenka sa vždy zíde, dobre píšuce pero tiež a o zapaľovači ani nehovorím. A letáky? Na tých od formátu A4 a viac sa dobre čistia zemiaky…

4. Vo volebnej miestnosti, pri úprave hlasovacích lístkov vylúčiť strany, ktoré nemáte dvakrát v láske, zvyšné zložiť na polovicu a vložiť do pridelenej obálky. Na každý z nich predtým napísať nejaký „lichotivý“ odkaz!

Odôvodnenie: Nech si volebná komisia z vhodených volebných lístkov vyberie…

A máte svätý pokoj, to vám garantujem! Pasívnym voličom nie ste, veď volieb ste sa zúčastnili. A fakt, že ste volili tak, ako ste volili, viete iba VY!

Plynie z toho množstvo výhod. Politizovanie prenecháte „odborníkom.“ Na otázku, koho ste volili, musíte ale vycítiť, koho volil ten, kto vám otázku adresuje. A hlavne, čo vám pomôže zachovať si duševné zdravie, je NEROZČUĽOVAŤ sa nad vecami, ktoré aj tak nezmeníte… Takže prajem príjemný volebný rok 2020!!!

Tringeld? Za čo? 1

28.07.2026

Po svojom presťahovaní sa do Bratislavy pred 17.rokmio, som si našiel pár miest – reštaurácii, kaviarní ktoré navštevujem rád pre ich atmosféru, jedlo či kávu. Jedným z takýchto podnikov je aj reštaurácia Jenny v Bratislave, neďaleko od zastávky električky č.3(zastávka Detvianska). Podľa recenzií na internete sľubovala dobré jedlo, dobrú atmosféru. V blogu [...]

Requiem za Bagolya

12.07.2026

Musel som sa smiať, keď som si spomenul na chvíle, ktoré sme spolu prežili. Zároveň aj plakať, keď som si po správe o Tvojej smrti naplno uvedomil, že sa už nič nové nestane…. Aký si bol? Ťažko Ťa charakterizovať, keďže som Ťa vnímal očami gymnazistu – Mladého, ako si ma zvykol volať. V tej januárový deň v roku 1993 som doniesol svoj prvý príspevok do [...]

Kto vlastne o nejaké digitálne euro žiadal? (Načo ho vôbec potrebujeme? )

06.07.2026

Vy ho určite nechcete, bežné rodiny tiež nie, ani malí podnikatelia. Dnes už môžete platiť mobilom, prsteňom, kartou, pre uľahčenie platieb máte QR kódy….. A, poniektorí „zástancovia modernosti“ sa budú určite smiať (nech sa páči!), ale zavedením digitálneho eura prídu o kontrolu nad svojimi vlastnými peniazmi!!! Áno, budete mať účet v banke na ktorý [...]

Štatistiky blogu

Počet článkov: 363
Celková čítanosť: 1344708x
Priemerná čítanosť článkov: 3704x

Autor blogu